Люк Бессон – талант, народжений з дитячої мрії

Якщо б здійснилися його мрії, ми б ніколи не побачили «Леона», «Микиту» і «П'ятий елемент». Люк Бессон в дитинство і юнацькі роки мріяв стати спеціалістом з дельфінів. Люк свої дитячі роки провів у подорожах. Його батьки були аквалангістами, і син хотів продовжити сімейну традицію. Тяга до блакитної безодні так і залишилася мрією, яку він зумів передати в одній з його картин.

Люк Бессон – один з найбільш яскравих режисерів французької Другої Хвилі, мелодраматизм та напруженість сюжетів якого надовго запам'ятовуються глядачам. Згадаймо тільки фільм «Леон», на якому виросло ціле покоління! До речі, режисер плакав на церемонії вручення Сезара, адже його приголомшливо успішний «Леон» не отримав жодної нагороди!

Сімнадцятирічний юнак Бессон, дізнавшись, що не зможе займатися пірнанням на глибину, шукає себе в кінематографі. Люк Бессон народився в 1959 році, а вже в 1981 знімає власну короткометражну картину «Передостанній». Коли в 1985 році виходить картина «Підземка», Люк Бессон і його «альтер его» Жан Рено завойовують авторитет у глядача.

З талановитої руки Бессона з'являються одна за одною картини «Її звали Нікіта», «Леон», «П'ятий елемент», «Жанна д'арк», «Ангел-А», три «Артура». Кожна картина варта того, щоб її подивитися. Режисер талановито грає внутрішнім і зовнішнім світом його героїв. В його картинах є місце напрузі і романтиці, дій і почуттів.

Я подивилася майже всі фільми режисера. Кожен з них залишив певні враження. Але підкорив мене фільм «Блакитна безодня». Це фільм – ода дитячої мрії. Підводний світ відкривається перед очима глядача у всій своїй красі. Це фільм – любов, фільм-музика. Композиції Еріка Серри і многоговорящие картини підводного світу просто втягують і вражають.

Ім'я Люка Бессона у мене асоціюється саме з «Блакитною безоднею». Якщо б він не зняв жодної іншої картини, не став продюсером відомих нам «Таксі» і безлічі інших фільмів, не написав жодного сценарію, його «LeGrandBleu» все одно зробила його відомим. Мені здається, саме в цій картині режисер відкриває свій дитячий світ мрії і своєрідно прощається з ним. Як одного разу сказав Люк Бессон «Всі ми колись були дітьми, - і додав — І це треба поважати».

Ще одна картина, присвячена морської теми, «Атлантіс» — це вже науково-популярний фільм, який припаде до душі любителям підводного світу. Здавалося б, Бессон заробляв на комерційних фільмах, щоб знімати фільми для душі.