Людкины каверзи. Модний спорт

Про що ми розмовляємо з Людкою, коли зустрічаємося? Та про все, що в голову збреде. Ось на цей раз, наприклад, мова зайшла про спорт.

— Ти не помітила, — запитала мене Людка, — як зараз стало модно займатися спортом?

А як тут не зауважити? В інтернеті повно реклами з зображенням струнких дівчат, закликає відкинути всі справи і негайно відправитися в спортзал, або купити диск з суперкомплексом вправ для схуднення, або записатися в добровольці для випробувань новітньої гімнастики. Ось стаття про матір трьох дітей, чиєю фігурі могла б позаздрити будь-яка нерожавшая. Вона запитує насмішкувато: «А яке виправдання придумали собі ви, щоб не займатися спортом?» Волею — неволею задумаєшся: чорт забирай, що це я зовсім від життя відстала? Пора на лижі!

Людка

Ну, може, і не лижі, але чудотворний хулахуп Людмила собі придбала. А як же поважаючої себе дівчини в наші дні без хулахуп?! І, що називається, дорвалася.

Вона у нас дівчина вільна, сімейними клопотами не обтяжена, тому ніхто і ніщо не могло їй зашкодити крутити обруч до півгодини в день. Ось і докрутилась: якось вранці виявила у себе трохи нижче живота выпершее щось розміром з тенісний м'ячик.

При медогляді виявилося: пахова грижа. В результаті – операція і два місяці без всяких там видів спорту. Хоча, може, тут хулахуп і ні при чому: така грижа могла вилізти і від переїдання. Що тут приховувати, цим Людка теж грішна...

Я

Я не Людка – мені б такі які-небудь присідання, щоб три рази зробила – і все, красуня. Але, на жаль, немає таких вправ. Тому обруч я крутила за п'ять хвилин (що і врятувало мене від долі Людочки) і прес качала рівно 50 разів на день.

Все життя цих п'ятдесяти разів мені вистачало для того, щоб відчувати задоволення, оглядаючи себе в дзеркалі. А після того, як народила доньку, відчула, що цього замало. Проте поставила ультиматум живота: лише 50 разів, а ти хочеш – сдувайся, хочеш – далі рости. Та хіба з животом домовишся?..

Чоловік

Чоловік у мене максималіст. Це я тільки зараз зрозуміла. Одного разу похмільним вранці після максималістському проведеного свята він вирішив кинути пити, курити і – о боже! – почати займатися спортом!!

Плани не забарилися прикинутися в життя. Тут же була выискана карколомна програма стоденного воркаута, переглянуто кілька роликів феноменальною трансформації гидких каченят в м'язистих лебедів і прийнято рішення повісити турнік.

На жаль, саме цей проклятий турнік і завадив моєму чоловікові перевтілитися в один сталевий мускул. Вірніше, не сам турнік, а добротний радянський стелю, на який повинен був кріпитися турнік. Зроблені на совість стельові плити не брала ні одне свердло шуруповерта.

Але, може бути, перфоратор допоможе подолати цю перепону на шляху до спортивного майбутнього? Може бути. А поки тільки дві дірки в стелі нагадують про героїчні прагнення мого коханого чоловіка.

А діти?

А діти від батьків не відстають: то складають компанію ранкової гімнастики, то виступають в ролі спортивних снарядів: гантелей, гир...

А ще вони дивляться мультики та фільми. «Що ж тут спортивного?» — запитаєте ви. Але улюблений серіал у чотирирічного Льови та півторарічною Любаші – це «Лентяево». Ось і вчиться Левка, дивлячись в екран, віджиматися, як Спортакус, а Люба, дивлячись на все це, сміється, плескає в долоні і намагається стрибати.

«А з нашого вікна...»

Другий раз за вікном спостерігаю хлопчиків в маєчках, які, незважаючи на холодний листопадовий вітер, старанно підтягуються на турніках. І такі, я вам доповім, номери виробляють, що навіть вихователі садочка навпаки висовуються з вікон і дивляться на них.

Замість виводу

— Все це добре, — критично зауважила Людка на мої роздуми, — якщо б деякі не займалися спортом так демонстративно. Вже дуже це на показуху схоже.

А на мене, нехай краще демонстративний спорт, ніж демонстративне пияцтво і куріння.

А яке місце займає спорт у вашому житті?