Люди-сонечка

Люди бувають різні. Іноді поговорити з подругою п'ять хвилин по телефону і відчуваєш себе вичавленим лимоном. Таких ще називають енергетичними вампірами.

Буває, що чекаєш зустрічі з людиною і в цьому очікуванні важко дихати: це схоже фанатизму.

А бувають люди, поруч з якими дихається легко, легко співається і будь-яка біда стає дрібною неприємністю. Я називаю таких людей сонечками.

Мені пощастило: «сонечок» у моєму житті дуже багато. Це і друзі, і подруги. І навіть майже не знайомі мені люди. На жаль, я не можу сказати про себе, що я така «сонечко». Для цього в мені надто багато отрути і різкості. Сьогодні мені хочеться згадати кілька людей, знайомство з якими є моєю гордістю. І якби в моїх силах було назвати їх іменами зірки – я б це зробила.

Дитя квітів

Вперше я зустріла таку людину в кінці школи. До того моменту я була впевнена, що всі люди по природі своїй злі і завжди готові вжалити, варто тільки обернутися до них спиною.

Побачивши її вперше, я навіть, мабуть, відпустила пару їдких зауважень у зв'язку з зовнішнім виглядом: хайратник, короткі кіски і якісь несамовиті квітчасті спідниці, як у циган.

Через пару днів ми сиділи на підвіконні і я в захлеб слухала її історії і розповідала свої сни. Вона підкорила всіх, знайшовши ключик до серця кожної людини в загоні, навіть Андрійка – відлюдника, битого життям вихованця дитбудинку. І кожен з нас їхав додому, стискаючи в руці маленький мішечок з травами, вишитий пацификом.

Вона навчила мене вірити людям і знову посміхатися. На жаль, з часом ми втратили один одного. Але мені хочеться вірити, що в її очах горить все той же вогонь любові і розуміння, яким вона зігрівала нас десять років тому.

Сонячний хлопчик

Другий такий чоловічок з'явився в моєму житті через п'ять років. Він був набагато молодший за мене, але, відверто кажучи, набагато цікавіше. У нього були тисячі захоплень, це був хлопчина з серії «і швець, і жнець, і на дуді гравець». Під його чарівність потрапили всі, від 11-річних дівчаток до 35-річний дам.

З ним поруч кожна дівчина відчувала себе прекрасною, незамінною і по-справжньому гідною. Те, що у інших чоловіків і юнаків виглядало як позерство, у нього виходило органічно. Будь-яка біда і печаль йшли геть. А ми, «перестарки», тільки зітхали: нам за нього дадуть більше, ніж він важить.

Ми, дівчата «за 20», ставилися до нього, як до останнього з могікан, намагаючись захистити і вберегти. Ми стали його охоронцями, його захисниками від людей, захиститися від яких він сам не міг: від його улюблених. Занадто велика спокуса вдарити в серце, довірливо протянутое в руці.

На жаль, але ми не вберегли. Мабуть, в цьому є моя вина, а, може, мені тільки здається. Але тепер більше немає Сонячного Хлопчика. Є молодий, гарний, талановитий хлопець. Яким більше немає справи до чиїхось почуттів і до чиїхось посмішок. І все ж... коли-небудь, я сподіваюся, він згадає, яким він був.

Інтернет – можливість світити багатьом

А цю дівчину я знайшла випадково. Зайшла на її сторінку вконтаке, так і залишилася мовчазно спостерігати і заряджатися добром і світлом.

Фотографії дарують можливість поглянути на світ її очима, замітки – переосмислити власне бачення того, що відбувається. І з кожним разом я відчуваю, як у мені щось потихеньку змінюється, наче я сама даю собі другий шанс – стати щасливішими. Щасливішим не від того, що було чи буде, а від того, що є.

Саме завдяки їй я дізналася про існування саманних будинків і родових помість. Для мене, міського дитини, це стало справжнім відкриттям. Так у мене в серці оселилася мрія.

Спостереження

Я стала спостерігати за такими людьми. І ось що я зрозуміла. Вони вміють дарувати, нічого не просячи взамін. Вони вміють не звинувачувати – себе або інших в чомусь, що сталося. Вони сповнені співчуття і поваги до кожного, хто трапляється на їхньому шляху.

Напевно, потрібно бути більш розвиненим духовно, ніж я зараз, щоб навчитися цьому.

Якщо говорити про релігію, то більшість із зустрілися мені «сонечок» — буддисти. А ще всі вони мають величезну кількість захоплень і справ, вони дуже активні соціально. Може, в цьому і криється їх секрет? Не витрачають час і сили на непотрібні думки і дії. А ще ніхто з них не дивиться телевізор.

Я б дуже хотіла коли-небудь наблизитися хоча б на крок до них і навчитися робити життя оточуючих світліше і яскравіше. А поки... поки пропоную подивитися фільм про таке світлу людину. І не важливо, що він одягнений у рясу. Адже світ – він не має релігійної приналежності. 27 хвилин, які ви витратите, варті того, що ви побачите — моя особиста думка, як не православного людини.