Лісабон

Як деякі з вас знають (а інші дізнаються), ми з дитиною 16 травня вилетіли до Європи на канікули. Вони у нас довгі і насичені, тому я постараюся писати частіше і цікавіше. Так вийшло, що перший місто на нашому шляху був Лісабон .

В португальській столиці ми провели всього 1 день і 2 ночі, для нас це був перевалочний пункт, але навіть за 1 день ми встигли щось подивитися. Встигли — бо син (майже трьох з половиною років) напередодні зліг з кишковою інфекцією. Як добре, що ми жили в апарт-готелі «Еден» , де можна було готувати самим.

Я дуже вдало відшукала супермаркет в 2 кроках від готелю, в результаті зварили легкий курячий супчик. Відшукала — тому що наш готель располагалася в історичному центрі, де, як правило, знаходяться пам'ятки культури та архітектури, а ніяк не супермаркети.

Якщо спочатку я роздумувала, брати чи не брати коляску, то потім дуже зраділа, що взяла. Як ми б обійшлися без неї — не знаю. З ранку було вирішено прогулятися до моря, а потім в Океанаріум, адже відпочинок повинен бути в задоволення не лише дорослим. Дорога до моря — суцільні пам'ятки. Все навколо красиве і величне.

Оскільки час минав, і хлопчик почував себе погано, ми взяли таксі до Океанаріуму . Ось з цієї площі воно обійшлося нам у 6 євро. Їхати хвилин 10.

Це не перший наш Океанаріум, але ми любимо дивитися на рибок, тому нам багато не буває. Діти до 3 років безкоштовно, від 3 до 12 років — 8 євро, далі дорослі — 12 євро. Фотографувати можна тільки без спалаху, виходить, звичайно, не дуже, але щось виходить. Принаймні розмахує «крилами» скат видно.

По території Океанаріуму (а вона велика) ходить туристичний паровозик . Квиток — 4 євро, діти до 4 років — безкоштовно. Маршрут кільцевий завдовжки приблизно 45 хвилин. Паровозик робить кілька зупинок, в тому числі біля дверей Океанаріуму (старт біля ТЦ Васко да Гама). У нас час підтискав (дитині пора було обідати і спати), тому ми прокотилися зовсім трохи.

Після обіду ми трохи погуляли в місті, багато парків, є дитячі майданчики. Багато різних кав'ярень, магазинчиків і т. п. Вже потім ми помітили, що від нашого готелю йде автобус прямо до Океанаріуму (звичайний рейсовий). Знати б раніше, зекономили б на таксі назад до готелю воно обійшлося нам в 10 євро. Закупилась листівками — у мене є любителі отримувати їх, тому в кожному місті, де я буваю, я намагаюся купити такі сувеніри, щоб відправити привіт.

А на наступний день нас чекав довгий маршрут до будинку, де ми будемо жити півтора місяця. Особлива принадність полягала в тому, що прокинувшись вранці, я зрозуміла, що кишкова інфекція дісталася і до мене. А попереду таксі-літак-таксі-поїзд-таксі!

Але це вже зовсім інша історія...