Лікувальні властивості бузини

Я думаю, всі знають, що є така рослина, як бузина. Але не всі знають про її лікувальних властивостях. Я от сама тільки нещодавно дізналася і з радістю ділюся з вами цією інформацією.

Загальні відомості

Бузина – це багаторічна рослина. Ми живемо в приватному секторі, і у нас це деревце можна зустріти практично на кожному кроці. Я зустрічала бузину у вигляді чагарнику або невеликого деревця. Його висота може досягати 10 метрів у висоту.

Цвіте бузина в першій половині травня. Саме в цей час можна побачити дрібні запашні квіти білого або кремово-жовтого кольору. Після цвітіння на ній з'являються плоди, які остаточно дозрівають в кінці серпня – початку вересня.

Місця зростання

Я прочитала, що в нашій країні росте 13 видів бузини. Але насправді, я знаю тільки 2 ббьд. Це декоративна чорна бузина і лікувальна. Росте вона в парках, скверах, біля будинків. У нас є річка, де дуже красиво. Тут можна знайти не тільки бузину, а і чебрець, лікарську ромашку, звіробій. Здорово те, що саме тут, подалі від міського шуму і пилу можна зібрати багато лікарських рослин. В тому числі і бузину.

Лікувальні властивості

Суцвіття. я Їх збираю в період цвітіння. Це початок травня-червня. Вони широко застосовуються в народній медицині. Також як і кора, листя, плоди. Саме квітки цінні своїм антибактеріальним, проносну, потогінну і протизапальну дію.

З їх допомогою можна вилікувати простудні захворювання, грип, ангіну, хвороби верхніх дихальних шляхів. Також народні цілителі лікують подагру, ревматизм, артрит. Для цього сухі або свіжі суцвіття заливають окропом, настоюють, проціджують і п'ють або роблять примочки.

Із свіжих суцвіть я роблю квас. Серйозно! Він дуже освіжає у спеку, втамовує спрагу, бадьорить. Він набагато смачніше і корисніше покупного, розлитого по пляшках! Для його приготування я беру 1 суцвіття бузини (можна свіже або сухе) на 1 літр води, 1 склянку цукру. Квас повинен блукати на сонці, в закритій ємності. У мене це пластикове відро з кришкою. Кожен день я навідуюся до нього і помішую. Зазвичай на третій день я розливаю квас по пляшках. І його вже можна пити.

Кора. Знаєте, використовувати можна і кору бузини в лікувальних цілях. В основному її беруть для прийняття ванн, відварів. Так лікують подагру, ревматизм, артрит. Відвар з кори відмінно регулює обмін речовин, підвищує захисні сили організму.

Листя. Їх використовують як жарознижуючий, сечогінний, заспокійливий і потогінний засіб. Можна прикладати розпарені листя бузини до ударів, опіків, фурункулів, опрелостям. Вони допомагають зняти запалення.

Свіжі ягоди. З них виходить досить смачне варення. Його обожнює мій старший брат. З допомогою свіжих ягід бузини можна успішно лікувати виразкову хворобу, гепатит, невралгію. Стиглі ягоди використовують для приготування напоїв, настоїв, розчинів.

А ви знаєте про лікувальні властивості бузини? Використовуєте її в лікувальних цілях?