Квіти, квіти

Є у моїх батьків чудова дача. Правда, вважати її чудовою я стала тільки після народження дочки. До заміжжя поїздка на дачу у вихідні прирівнювалася до каторжних робіт. «Адже цей час можна провести з користю, — обурено кричала я. — Наприклад, погуляти з подружками». Тепер же ми всією сім'єю довгими зимовими вечорами (коли температура за вікном опускається до -35) мріємо, що скоро настане літо і ми, нарешті, поїдемо на дачу. Будемо грітися на сонечку, милуватися зеленої газонної травою, слухати спів птахів, купатися і загоряти. Донька зможе голими ніжками бігати по теплому пісочку, рвати без попиту квіти з бабусиної клумби і ловити сачком різнокольорових метеликів.

Батьки на невеликій ділянці в 10 соток умістили і будинок, і лазню, і сад, і навіть город. Адже це здорово, коли можна їсти екологічно чисті ягоди, овочі та зелень круглий рік. Особливо коли є маленька дитина. Але все-таки більша частина ділянки засаджена квітами, які цвітуть з ранньої весни і до пізньої осені. Мої батьки шалено люблять квіти. Папа кожну весну формує клумби і квітники, а мама садить квіти, але не аби як, а в певній послідовності, щоб вони поєднувалися між собою за колірною гамою і почергово цвіли протягом усього сезону.

Яка ж функція квітів на дачній ділянці? По-перше, звичайно, тішити око. По-друге, візуально ділити ділянку на зони: вхід в будинок, доріжки, сад і город, водойма, куточок відпочинку. А, по-третє, закривати господарські будівлі. І, треба сказати, квіти у моєї мами з цими функціями блискуче справляються.

Найскладніше – домогтися того, щоб квіти цвіли по черзі і на клумбах не було залисин. З цією метою мама підбирає певні сорти рослин з різними термінами цвітіння. Раніше всіх в травні починають цвісти крокуси, нарциси і тюльпани, трохи пізніше до них приєднуються примула, конвалії і незабудки. У червні радують око віола (анютині вічка), ромашки, іриси, маки та півонії. У липні – лілії, гвоздики і дзвіночки. У другій половині літа цвітуть чорнобривці, петунії, календула, настурція, флокси. А також більш «благородні» рослини – троянди, гладіолуси, жоржини та айстри.

Але вибрати насіння – це ще півсправи, головне – правильно підготувати грунт для посадки. Спершу треба зорати мотокультиватори або копати лопатою ділянку землі, призначений під клумбу. Потім розпушити його граблями, вирівняти, ущільнити лопатою і надати бажану форму. Потім полити і дати воді добре вбратися. Все готово! Можна садити квіти в своє задоволення.

Подальший догляд за клумбами передбачає регулярний полив 2-3 рази в тиждень і постійну боротьбу з бур'янами, які виростають « на раз-два» і норовлять зіпсувати всю красу. Перед цвітінням (терміни вказані на упаковці з насінням) рекомендується удобрювати грунт покупними органічними добривами або просто перегноєм.

Якщо ви правильно зробите зонування земельної ділянки, підготуєте грунт, підберете сорти з різним терміном цвітіння, то гарні клумби будуть радувати вас протягом всього дачного сезону. Так, і не забудьте час від часу фотографувати квіти. Взимку такі фотографії «гріють душу».