Куди йде дитинство?

Моя маленька донька останнім часом хоче стати великою , як тато. Каже, що хоче швидше вирости і ходити на роботу, заробляти грошики :)
А колись і ми були такими, хотіли скоріше вирватися з дитинства , стати великими, самостійними... і не цінували той прекрасний дорогоцінний час, який називається ДИТИНСТВО .

Ось парадокс : коли за нами доглядають, годують з ложечки, одягають, взувають, цілують і плекають, нам це не подобається. А коли дорослішаємо – так іноді хочеться побути маленькою дитиною і не вирішувати ніяких дорослих проблем. Але, на жаль, дитинство не повернути!

Нам залишається тільки перегортати сторінки фотоальбомів з чорно-білими знімками, які так дбайливо зберігаються багато років і згадувати те солодке час. Адже спогади – це і є найдорожче, безцінне, що залишилося в нас з дитинства!

Давайте скористаємося машиною часу нашої пам'яті і зануримося у спогади ...

Мій тато був військовим, тому моє раннє дитинство пройшло в невеликому військовому містечку. Ми жили в своєму будинку, і у мене був сусідський друг Женюша, ми завжди гуляли в нашому городі.
Так от я чудово пам'ятаю момент, коли я нашкодила – кинула татусеві плоскогубці на ліжко. Мама каже мені – що так не можна — потрібно прибрати на місце, але я не стала. Навіть пам'ятаю той смугасте покривало на дивані! Пам'ятаю далі, що стою в кутку – а прибирати інструмент так і не погоджуюся... Раптом – приходить до мене Женюша — я так зраділа, що відразу залізла на диван дістала плоскогубці і побігла на ганок! Опускаю очі – а я на радощах стою босоніж ))) навіть сандалі не наділу.

Ще пам'ятаю гойдалки ... завдяки яким у мене до цих пір «зірка в лобі горить» — невеликий шрам на голові залишився. Мама відпустила мене зі старшим братом покататися, і ось я пам'ятаю картину – йду попереду поле і гойдалки гойдаються далеко. Не знаю – може ця картина плід моєї уяви, але вона чітко спливає перед моїми очима.

Ще пам'ятаю « спокійною малюки », які ми дивилися по старому телевізору на ніжках, пам'ятаю з якою насолодою та захопленням чекали ми перших ноток знаменитої мелодії...!

Пам'ятаю, як бігла до мами під теплу ковдру, коли мені було страшно вночі, вона мене обіймала, а мені було так добре, затишно і спокійно. Пам'ятаю, як раділи, коли тато приходив додому...
Пам'ятаю чорного кота з великими очима і як він ховався за кутом коли мій брат стрибав на скакалці в кухні )))

Пам'ятаю, як тато проявляв фотографії – це був цілий таємничий обряд! Він зачинявся у ванній, вимикав світло і строго суворо забороняв нам заходити. А іноді брав нас з братом подивитися. Так було здорово спостерігати як чистий білий аркуш, занурившись в чарівну воду, перетворюється і стає фотографією!
Тоді це здавалося якимось дивом...

А ще захват викликали діафільми ... Ах, цей прекрасний час дитинство!
Ми одягали білу простирадло, вимикали світло, вставляли плівку з казками в проектор, мама читала нам і перематывала слайди, а ми дивилися чудові картинки!

А ще – перший велосипед, перша розбите коліно, перша лялька, перший день у дитячому садку і борщ, який я там їла... Перше розчарування, перший повільний танець і перший поцілунок...
В очах стоять сльози від натовпу спогадів... Як шкода, що час не можна повернути !

Але тепер у мене є дочки і нехай у них буде саме щасливе дитинство , щоб коли вони виросли їм було що згадати!