Кривдник. Як на нього реагувати?

Про скривджених зазвичай відгукуються погано. На них, мовляв, воду возять та інше. Ще існує думка, що все залежить тільки від сприйняття самої людини. Мовляв, хоче людина сприймати ситуацію, як образливу для нього, от і сприймає. А не хоче — і живе собі тихо-мирно.

Однак, на жаль чи на щастя, найчастіше люди реагують на своїх кривдників. І, як водиться, по-різному.

Як зазвичай реагують на кривдника?

Зуб за зуб

Цю реакцію можна побачити у прихильників справедливості: мене образили, значить, і я маю право.

Непогана позиція. Я б навіть сказала, що це найкращий спосіб навчити чомусь людини. Адже поки він на собі не відчує аналогічну біль, ніколи не зрозуміє, що надходить не добре.

Однак у мене так не виходить. Чому? Напевно, тому що я належу до іншої категорії людей.

щось з пам'яттю моєю стало...

В момент образи я думаю: ну все, попадися мені через пару днів, я ТАКЕ зроблю! Але на ділі все виходить по-іншому. За пару днів я охолоняю, забуваю і починаю як ні в чому не бувало спілкуватися з людиною.

Чесно кажучи, з-за цього я дуже злюся на себе. Ну як можна постійно забувати і прощати? Але що поробиш? Себе важко змінити. Єдине, на що я здатна — прохолодне спілкування або ж зведення контактів до мінімуму.

Загальмована реакція

Існує дивний тип людей. Вони можуть відразу не подати виду, що образилися, зате через рік-два все пригадати і помститися.

Зрозуміло, що помста — це страва, яку подають холодною. Однак уявіть собі стан першого кривдника. Він вже давно забув про свій вчинок, а тут йому раз — і стукнули по голові, в сенсі — нагадали. Не кожен згадає свої промахи річної давності!

Образа на все життя

Найкраща, по-моєму, страшний вигляд людей. Всього за 1 проступку вони здатні зробити висновок, повісити ярлик і назавжди перестати спілкуватися з людиною.

Нічого не бачу

Найлегше, звичайно, живеться саме цієї категорії людей. Вражаюче, але якщо більшості доводиться займатися аутотренінгом, щоб переконати себе: дана ситуація абсолютно не образлива, то таким «сліпим» людям дійсно все здається нормальним.

Вони легко живуть і не думають про оточуючих погано, не шукають підступу та подвійного сенсу в словах. Я щиро заздрю таким людям. Скільки нервів вони себе бережуть.

А до якої категорії обижающихся людей належите ви ?