Котячі пустощі або як позбутися від неприємного запаху, якщо кішка сходила на улюблений килим?

Кішки – це дивні істоти. Вони не просто так оселилися в наших оселях і серцях. Вони дійсно заслужили це право. Їх ласка, відданість, грайливість, індивідуальність і, звичайно ж, краса – все це дозволяє оживити наш будинок, зробити його більш затишним і улюбленим. Але деколи ці непосидючі вихованці намагаються додати різноманітності в наш побут, так сказати, щоб життя раєм не здавалася. Так що ж робити, якщо твоя улюблениця сходила на дорогий або не дуже килим в туалет? Як позбутися від неприємного запаху?

Переплутав туалет кіт, а не пощастило господині...

Мій котик один час порахував, що його туалет розташований не в тому місці і вирішив, що потрібно це робити у дитячій кімнаті під столом. У кімнаті сина був дорогий ковролін з високим ворсом. Такий м'який і пухнастий, на ньому швидше спати треба, а він взяв і ...напаскудив. Сморід (запахом це вже було назвати не можна) стояв відмінний. Дитина відмовлявся спати в кімнаті. Вивести запах не виходило ніякими засобами. Довго розпитувала знайомих, шукала в Інтернет, в журналах, та де тільки не шукала, чого тільки не перепробувала, але знайшла!

Крок перший – вичистити

Безумовно, в першу чергу, так чи інакше, килим потрібно вичистити. Для цього підійде будь-який засіб для чищення килимів, яке збивається в густу піну, наноситься на поверхню і т. п. Потрібно потерти гарненько, потім залишити піну, поки не зійде. Не обов'язково купувати дуже дорогі засоби, достатньо і звичайних, але краще з позначкою, що вони видаляють неприємний запах.

Крок другий – видалити запах

Видалити запах в корені – це стало для мене самою складною проблемою. Але, як виявилося, будь-яку проблему можна вирішити. Як? Насправді дуже просто. Поки килим ще не остаточно висох, засинаєте його звичайною харчовою содою, тільки не жалійте її, тоді ефект буде краще. Сода вбирає разом з вологою неприємний запах. Так-так, я сама здивувалася. Але це дійсно так.

Після того, як килим повністю висохне, треба добре пропилососити соду, тобто повністю задушити її з килима. Чесне слово, я не дуже пам'ятаю, один або два рази мені довелося повторювати цю процедуру, але навіть два рази це зробити заради того, щоб видалити запах, не надто складно.

Крок третій – відвадити кота від «нового» туалету

Навіть не можна описати моє розлад, коли в кімнаті нарешті відновився «рівновага», а мій ненаглядний кот взяв і повторив свою брудну справу. Руки опускаються, голова кипить, хочеться прибити його, так шкода. Що робити, повторила все заново. Чесно зізнаюся, перший раз злегка відлупила тварина, але тоді просто зірвалася, потім шкодувала. Але в цьому теж була своя користь. Після покарання кіт нічого не зрозумів і зло продовжував гадити в одному і тому ж місці. Ось такі вони кохані і ласкаві, а також шкідливі й бридкі одночасно.

Ну да ладно. Загалом, вже півроку мій кіт туалет не плутає. Тьху-тьху, щоб не наврочити. Як мені це вдалося? Я його не пускала в кімнату сина більше місяця. Перед цим пробувала бризкати духами, камфорним спиртом та іншими засобами – нічого не допомагало. Але поки коту не дозволяли заходити в кімнату, він відмовився від своєї згубної звички. Через місяць йому стали дозволяти заходити ненадовго, так сказати, в гості, але під чітким наглядом. Якщо він хоча б близько наближався до «небезпечного місця», його відразу виганяли з хати. Ніжно, акуратно, але виганяли. Не знаю, може зрозумів, може забув, може йому набридло, але факт залишається фактом – туалет у нас тільки в туалеті.

Котяча образа

Не варто бити, лаяти і тим більше виганяти з дому тварин, тільки якщо іноді вони неправильно висловлюють свою образу. Ми відповідальні за тих, кого приручили. Найчастіше кішки самостійно вибирають для себе туалет через непорозуміння, нестачі ласки або навпаки, якщо до них не надто дбайливо ставляться. Я впевнена, що мій Мася не просто так уподобав кімнату синочка. У них складні відносини. Можливо, це була помста, можливо образа, але, так чи інакше, довелося боротися з ним мені. І я з цим впоралася!

Любите своїх пухнастиків і вони не будуть плутати туалети :))