Корисні властивості чорного чаю

Чорний чай в моїй родині люблять всі, починаючи від бабусі і закінчуючи моїм маленьким сином. Цей напій можна назвати для нас традиційним, адже з нього починається і закінчується кожен день моєї сім'ї.

Чорний чай по праву можна вважати одним з найдавніших напоїв, адже історики мають докази того, що з'явився він більш п'яти тисяч років тому, а його батьківщина — Китай.

Сьогодні чорний чай відомий майже у всіх країнах світу. Його популярність обумовлена не тільки приємним вираженим смаком, а й корисними властивостями, про які я хочу розповісти сьогодні читачкам Ask Me Zone.

Активні речовини

В чорному чаї містяться такі корисні речовини, як вітаміни, різні мінеральні речовини і ефірні масла, які надають позитивний вплив на організм людини.

Про те, що чорний чай містить кофеїн, я дізналася нещодавно. Виявляється, його концентрація менш висока, ніж в каві, завдяки чому чай можна вважати більш корисним напоєм. Кофеїн здатний покращувати концентрацію уваги людини і надавати бадьорить, що буває дуже актуально.

Якщо мені необхідно допізна попрацювати, а організм вимагає відпочинку, я заварюю чашку міцного чорного чаю. І, дійсно, сон на деякий час відступає.

Одним з найбільш корисних речовин, що містяться в чорному чаї, є танін. Він являє собою антиоксидант, який захищає організм людини від різних бактерій, що актуально у весняний період, коли стійкість до простудних захворювань знижується.

Чим корисний?

Завдяки наявності кофеїну, чорний чай покращує роботу нирок, серцево-судинної і травної системи. Моя бабуся ніколи не визнавала ні чорний, ні зелений чай. Вона пила тільки трав'яні відвари — м'яту, липу, ромашку. І лише коли у неї утворилися камені в нирках, за порадою лікаря вона почала щодня пити по склянці чорного чаю. Не можу сказати точно, чай допоміг чи збіг, але камені з нирок їй вдалося вимити.

Вчені читають чай напоєм довголіття, і це неспроста, адже на Сході, де чайні церемонії мають велику популярність, довгожителів дуже багато.

Також чорний чай вважається хорошим протизапальним засобом. Коли у моєї дочки був кон'юнктивіт, за порадою лікаря, ми промивали очі заваркою чорного чаю. Як виявилося, цей спосіб дуже ефективний.

Протипоказання

Чорний чай дозволяється пити всім. Але лікарі вважають, що його кількість і фортеця необхідно скоротити людям, що страждають підвищеною дратівливістю, збудливістю, а також підвищеним артеріальним тиском. Кофеїн, що знаходиться в його складі, здатний посилити ці проблеми.

А у вашій родині люблять чорний чай?