Кокосове масло для волосся - частина 2

Гарне волосся
Краса і здоров я
Лікування волосся

Будь-яка з нас хоча б раз пробувала крем скраб або бальзам з кокосовим маслом в складі. Кокос дуже приємно пахне, він корисний, благотворно впливає на стан шкіри і волосся. Цей продукт в косметичній промисловості використовується дуже широко.

А я хотіла б поділитися досвідом використання кокосового масла в чистому вигляді. Його я вперше привезла з однієї з своїх поїздок у Таїланд і з тих пір часто ним користуюся. Але як у будь-якого іншого засобу, у цього масла є і плюси, і мінуси.

Мої враження

На упаковці цього чудодійного засобу першим у списку було згадано «зміцнення і живлення волосся». Надивившись під час подорожі на довгі, блискучі, гладкі волосся азіатських красунь, я й свої волосся захотіла зробити такими ж: доглянутими і сильними.

Слідуючи інструкції, я завдала масло на всю довжину волосся, залишила хвилин на 30, а потім помила голову як звичайно. Запах дійсно був дуже приємний. Я повернулася до домашніх справ, очікуючи, коли ж волосся висохнуть, і можна буде оцінити ефект.

Минуло три години, але волосся все ніяк не висихали, а навпаки – злиплися в бурульки. І тільки тут я зрозуміла, що масло виявилося настільки жирним, що додало ефект «мокрого волосся». Це при тому, що волосся шампунем я мила як зазвичай, по два рази.

Мені пощастило, що все це сталося в неділю вранці, і з дому відлучатися мені не потрібно було. Я весь день вирішила провести з залишками масла на голові, втішаючи себе, що хоч це і неприємно, але зате дуже корисно. Все-таки не хімія якась, а натуральний продукт. Так і пахне смачно.

Нарешті настав довгоочікуваний вечір, я знову помила волосся, на цей раз ще ретельніше. Масло повністю змити мені вдалося, але і якогось особливого ефекту я не помітила, що цілком закономірно: для досягнення одного результату використання зовсім недостатньо.

Плюси і мінуси

Після цієї невдачі я вирішила вивчити різні відгуки про використання кокосового масла для волосся. І треба зауважити, що більшість з них були позитивними.

Мабуть, вся справа просто в тому, що у мене волосся схильні до жирності. Тому масло їм на користь не пішло. А от якщо б були сухі і ламкі, тоді я, напевно, була б задоволена ефектом.

Використовувала я олія ще раз? Так, і з тих пір витратила не одну упаковку. Тільки тепер не для волосся, а для шкіри. Воно прекрасно зволожує її, омолоджує, робить бархатистою, запобігає розтяжки на тілі (це плюс особливо був оцінений мною під час вагітності).

Підводячи підсумок, достоїнств масла можна віднести наступні:

1. 100%-ва натуральність. Я купую масло таке, що його можна додавати в їжу. Якщо шлунку не нашкодить, то в косметичних цілях можна використовувати без проблем.

2. Приємний запах і нейтральний колір. Знову ж таки, повна відсутність усіляких хімічних добавок: барвників і ароматизаторів. Саме тому я без побоювань використовувала його навіть під час вагітності.

3. Економічність у використанні. У нас в східній лаві баночка об'ємом 200 мл коштує близько 250 рублів, але і вистачає мені її мінімум на півроку. Саму банку я зберігаю в холодильнику, по мірі необхідності наливаючи трохи в контейнер, з якого безпосередньо і беру масло кожен раз. У холодильнику масло стає білим і твердим, а при високій температурі (близько 25 градусів) воно тане і робиться прозорим.

Ну а недолік один: масло дуже важко змивається з волосся. Воно настільки жирне, що обволікає волосся плівкою, від якої дуже важко позбутися. Хоча, якщо у вас дуже сухі волосся, цей мінус перетвориться в плюс. І суха шкіра, звичайно ж, буде вам вдячна, якщо її намазати таким маслом.

чи Можна приготувати кокосове масло самій?

Нещодавно я натрапила на ось такий рецепт приготування кокосового масла в домашніх умовах. Мені здається, якщо ви вирішили перевірити, чи воно підійде вам, то цей рецепт – просто знахідка. Адже один кокос в супермаркеті коштує зовсім недорого, тому навіть якщо косметичний ефект не влаштує вас, великих витрат ви не понесете.

Найголовніше – знайти кокос хорошої якості. Він повинен бути важким, і при трясінні повинні бути звуки булькающей рідини. В кокосі потрібно розкрити «око» і дати стекти рідини. Потім розбити шкаралупу, відокремити м'якоть і натерти на тертці. Стружку викласти в миску, залити киплячою водою, перемішати і залишити на півгодини.

Залишилося віджати рідину, яка при стоянні розділиться на дві складові: більш рідку(кокосове молоко) і щільну (кокосова олія). Сама я масло отримувати таким чином ще не пробувала, але обов'язково хочу це зробити. Використовую вже якщо не в косметичних, то в кулінарних цілях. Тому вирушаю на пошуки стиглого, якісного кокоса:)