Книжка про Вашого малюка

Природно, що всі батьки мріють подарувати своєму малюкові щось таке, що було б і пам'яттю на все життя, і малюка зацікавило. Звичайно ж, фотографії – прекрасний засіб для того, щоб і через роки з радістю розглядати те, як малюк ріс і розвивався. Але самі діти, як правило, байдужі до своїх фото до підліткового періоду – вони викликають у них лише короткочасну цікавість, яка моментально проходить.

Чудовим варіантом може стати саморобна книжка, яка напевно стане для малюка найулюбленішою. У її створення батьки можуть вкласти всю свою любов і душу – фотографуючи забавні моменти, запам'ятовуючи ігри та забави малюка, його витівки. Сьогодні в кожній родині є фотоапарат цифровий або так звана «мильниця» і її можливостей цілком достатньо для створення фото-книжки. Ну і, природно, знадобиться вся Ваша винахідливість і деякі вміння.

Книжки можуть бути різними – я робила дві, і обидві вийшли художніми! В подарунок Оле, дворічній доньці друзів, я зробила книжку відомої казки «Дюймовочка». Для цього я купила книжку-маля, відсканувала всю казку, розібравши її на розвороти, і стала вносити свої «корективи». Маючи на цифровому носії фотографії Олі, я вирізала її фігурки в програмі фотошоп і помістила на кожну картинку книжки. Оля то як-ніби виглядала з квітки, в той момент, коли жаба сватала її за свого страшного синка, то збирала квіти на тій галявині, де її помітив травневий жук, то намагалася зігрітися під листочком, коли стояла біля нірки польової миші. Загалом, Оля стала такою ж повноправною героїнею казки, як і всі інші!

Повірте, для такої роботи потрібні лише початкові знання програми фотошоп, якою сьогодні володіють багато. Після такої обробки я віддала друкувати новий варіант книжки в фотолабораторію, де мені її надрукували на матовою двосторонньої папері, так що картинки були розташовані так, як потрібно для того, щоб прошити книжку, що я і зробила за допомогою звичайної товстої голки і капронової нитки. Оля залишилася дуже задоволена подарунком, всім показувала, що у неї є власна книга, де на картинках зображена вона сама! Цю книжку батьки довгий час читали їй на ніч, і вона стала найулюбленішою.

Друга книжка була зроблена по-іншому, у ній так само використовувалися відскановані малюнки з різних книг, але ідея була іншою. За моєю задумом, на кожній сторінці книжки повинен був бути портрет моєї доньки. Це було реалізовано таким чином: фотографія містилася на останній сторінці, а на всіх попередніх були вирізані віконця.
Зміст книжки не було надто складним, на сторінках були розміщені картинки з книжок, мої власні малюнки та колажі, і вірші, написані мною для донечки.

Для тих, хто добре знайомий з графічними редакторами, не складе особливих труднощів скористатися фотошаблонами, як це зробила я, і скласти фотолітопис, що розповідає про народження і дорослішання маленької феї.

Ви можете прошити таку книжку самостійно, а можете звернутися в міні-друкарню, це коштує не надто дорого, і вже точно варто того задоволення, з яким книжку буде читати Ваш малюк!

Ті, хто програмами обробки фото не володіють, можуть зробити фотоколаж на станицях звичайного альбому для малювання. Для цього запасіться різними картинками, вирізаними з журналів, стікерами, фотографіями свого малюка, звідки потрібно вирізати його фігурку – і ось тут Ваші любов і фантазія розкриються повною мірою. Тут Ви самі вільні скласти історію про вашу дитину, проілюструвавши її доступними образотворчими засобами!