Кішки – мандрівниці або перший млинець зовсім не глевким

М багато люди часто абсолютно невиправдано позбавляють себе радості спілкування з братами нашими меншими. І основною з причин є страх перед ймовірністю перевезення тварини і пов'язаними з цим труднощами.

Мені нещодавно довелося здійснити незабутню подорож за десятки тисяч кілометрів з прекрасною командою з трьох чарівних муркочучих створінь.

Зазвичай я своє вусатий сімейство залишала під наглядом друзів або сусідів. Але цього разу все склалося інакше....

Дорога чекала довга, практично на всіх видах транспорту, з безліччю пересадок.

І обтяжуючою обставиною було те, що самий юний учасник цієї авантюри – кішка Шушка, як місяць влилася в наш здоровий колектив. Старі прийняли її у свою сім'ю досить швидко, але молодість і задиристий дворовий характер новенької доставляли їм часом чимало неспокійних хвилин.
Тому, як би мені не хотілося скоротити кількість багажу за рахунок кішок, посадивши їх в одну перенесення, я ризикувати не стала.

Приступивши до збору інформації про правила, вимоги і нюанси з перевезення домашніх тварин, я з подивом і сумом виявила, що практичної інформації катастрофічно мало. В основному вона обмежувалася інструкціями компаній. Але, пам'ятаючи, що найчастіше все виявляється з точністю до навпаки, і велику роль грає людський фактор, я взяла до відома тільки необхідність ветеринарного свідоцтва та вимоги до клітки, яка послужить для кішок будинком на час шляху.

Отже, дорогі друзі, подорож починається!

І почалося воно з обігу в авіакомпанію з заявкою на перевезення трьох кішок в двох перенесеннях. Звучить страхітливо, а насправді я просто прийшла в авіакаси, пояснила ситуацію, повідомила кількість тварин, розміри і приблизний вага переносок. Потім касир записала дати планованих мною вильотів, мій номер телефону, і я стала чекати підтвердження броні від керівництва авіакомпанії.
Позитивне рішення прийшло на третій день. Нехай вас не лякає і не зупиняє цей факт. Протягом трьох днів працівники авіакомпанії неодноразово зв'язувалися зі мною для корекції дат вильоту, поки не знайшли рейси, готові перевезти всю нашу сім'ю». Туди і назад.

підказка № 1
  • Якщо у вас є можливість, подбайте про зворотне авіаквитку з бронью на тварин. Цим ви збережете собі нерви і будете позбавлені від несподіванок у дорозі.
підказка № 2
  • Пам'ятайте, що на одному рейсі можуть перевозитися від 3-х до 4-х тварин, в залежності від авіакомпанії. Не відкладайте придбання квитків на потім, адже у інших пасажирів теж можуть виявитися домашні чотириногі улюбленці, а вам буде відмовлено у перевезенні.

Квитки на літак куплені. Визначена дата відправлення поїзда. Вирушаємо у ветеринарну клініку...

Порада № 3
  • З перших днів, як у вас з'явилося тварина, зверніться до ветеринарної клініки, заведіть паспорт, зробіть всі основні щеплення. Тоді раптовий переїзд не застане вас зненацька.
Порада № 4
  • Знайте, що в одне ветеринарне свідоцтво можна вписати не більше двох тварин. Спокуса заощадити може призвести до проблем на пункті ветеринарного контролю в аеропорту.
Порада № 5
  • Заплануйте похід за ветеринарним свідоцтвом за день або в день від'їзду. Багажну квитанцію на тварин вам продадуть у касах ЗАЛІЗНИЧНОГО вокзалу лише в день від'їзду, а термін дії ветеринарної довідки лише 3 діб.

Отже, всі формальності залагоджені. Починаємо збирати сумки.

Враховуючи кількість перевезених тварин, переді мною гостро постало питання про мінімальний і необхідному. Першу половину своєї подорожі — ТУДИ — я, звичайно, везла більше, ніж було потрібно. За принципом — може, знадобиться.
Але насправді все набагато простіше. Якщо ви плануєте, ніде не затримуючись, «стрибати» з транспорту на транспорт з мінімальною затримкою при пересадках в кілька годин, то вам знадобиться наступний «котячий набір»:

1. Паспорта з відмітками про всіх вакцинації (найсвіжіша щеплення від сказу повинна бути датована місяцем тому).
2. Ветеринарні свідоцтва (у мене їх два на трьох кішок).
3. Шлейки . На кожну перевозимую кішку — за шлеї. Дуже згодилися в аеропортах на огляди, коли тварини переносяться через рамку металошукача на руках, а перенесення відправляються на стрічку рентгено-телевізійного интраскопа. Від невідомої і галасливої обстановки кішка(і) можуть вирватися з рук, а шлейка допоможе вам утримати або зловити тварину.
4. Горщик, наповнювач, совочок. Є дуже акуратні, невеликі горщики. Мій помістився в мою ручну поклажу. До наповнювача ми ще повернемося.
5. Заспокійливий засіб для тварин. Краплі «БАЮН» або «ФИТЭКС». В дорогу взяти обов'язково!!! Перед дорогою почати поїти 3 рази в день за 2 — 3 дні.
6. М'який корм , шановний вашими улюбленцями. Багато не беріть. В дорозі годувати тварин не рекомендується. Мені вистачало одного пакетика на трьох в один кінець шляху. Причому вдалося підмітити, що такий корм не тільки задовольнить почуття гострого голоду (якщо час у дорозі більше доби), але і послужить альтернативою воді. Мої за всю дорогу до води не доторкнулися, зате швидко заспокоїлися і заснули після невеликої трапези «ФРИСКИСом».
7. Ємність для води/їжі. Я взяла саму маленьку пластикову миску з набору посуду. Може послужити контейнером для дрібних речей котячого асортименту.
8. Запасна підстилка в переноску. Краще бавовняну. У мене була м'яка фланелька. За час перельоту до 9 годин (приплюсуємо сюди реєстрацію, огляд тощо) хтось із кішок обов'язково не витримував і справляв малу нужду в перенесенні.

Тепер поговоримо про сумці для перевезення тварин.

Якщо вас чекає довгий і далекий шлях — візьміть міцну пластикову перенесення з металевої гратчастої дверцятами. На дно насипається наповнювач:

Кладемо зверху ґрати (не купуйте перенесення без решітки!!!)

І надійний будиночок готовий.

Кілька слів про наповнювачі

В дорогу я рекомендувала б взяти натуральний деревне наповнювач типу «Лісовий». Він легкий , чудово вбирає вологу та утримує запах. Навіть якщо в дорозі у вас сталася оказія, нічого не трапиться, якщо якийсь час ви не зможете видалити «використані» гранули. Зробите це у нормальній спокійній обстановці.

Крім наповнювача на дні переносок я взяла невелику його кількість в пакетик, який легко помістився в габаритах горщика (див. зображення з «котячим набором»)

Труднощі, з якими довелося зіткнутися в дорозі

1-я трудність. Як це не здасться дивним, але перше, з чим я зіткнулася, це було незнання працівниками Міністерства шляхів сполучень вимог власних інструкцій. На всьому протязі шляху в обидва кінця лише на залізничному вокзалі р. Москва мені без проблем і грамотно продали багажну квитанцію на тварин. У всіх же інших місцях вимагали оплату «по головах» і починали посилатися на неможливість продажу цих квитанцій в одній касі в один час.

Порада № 6
  • Вимагайте прочитання касиром п. 151 "Правил перевезень пасажирів, багажу та вантажобагажу на федеральному залізничному транспорті"
    Затверджено
    Наказом МШС Росії
    від 26 липня 2002 року N 30

У разі неможливості вирішити питання самостійно (зустрічаються ну дуже вперті особистості), звертайтеся за допомогою до адміністратора касового залу.

Порада № 7
  • Якщо є можливість, купуйте багажну квитанцію на тварин у день від'їзду, але заздалегідь , не перед відправленням поїзда. Розгляду з касирами можуть затягнутися, і ви можете спізнитися на поїзд.

2-я трудність. На верхніх полицях купе може виявитися досить жарко. Для кішок, які перебувають у обмеженому просторі перенесення зі слабкою вентиляцією це може закінчиться перегрівом з тяжким порушенням життєво важливих функцій. У кішок слабо розвинена система терморегуляції і, зокрема, тепловіддача.

Так, ніч Москва-Воронеж пройшла у нас на «свіжому повітрі» коридору вагона.

3-я трудність. Щоб не морозити кішок, вирішила викликати таксі, щоб доїхати з вокзалу в аеропорт. Приїхав У водія виявилася алергія на кішок. Довелося викликати іншу машину.

Порада № 8
  • Якщо ви замовляєте таксі для переїзду з вокзалу на вокзал, попередьте диспетчера, що везете тварина. Можливо, вам доведеться заплатити трохи більше, як за багаж, але зате є гарантія, що ви не встигнете на літак або поїзд.

4-я трудність. Я знала, що при реєстрації на рейс, за будь-яку тварину сплачується як за понаднормовий вага багажу — 1% від вартості квитка, навіть якщо у вас крім клітини з домашнім улюбленцем більше нічого немає. Спеціально постаралася купити квитки за найнижчим тарифом, так як вага обох переносок з кішками у мене був 15 кг, і приблизні витрати я підрахувала. Але як «приємно» я була здивована, коли в касі з мене запросили майже в 2 рази більше. Виявляється, що розрахунок ведеться із СЕРЕДНЬОЇ вартості КВИТКІВ авіакомпанії.

Порада № 9
  • Проведіть заздалегідь нескладні арифметичні дії з визначення середньої ціни квитка тієї авіакомпанії, послугами якої ви вирішили скористатися.

Порада № 10 (загальний)
  • Якщо ви подорожуєте літаком, заплануйте прибуття в аеропорт приблизно на годину раніше початку реєстрації. Вам, до її початку, потрібно буде побувати в митному пункті ветеринарного контролю для отримання дозволу на перевезення тварини (ця послуга безкоштовна).
    По-перше , пункт не завжди знаходиться в будівлі аеропорту, і ви можете витратити чимало зусиль і часу, щоб його розшукати.
    По-друге , працівники служби можуть бути зайняті на інших підконтрольних об'єктах, і вам доведеться почекати.

Позитивні моменти

1. Суцільні приємні спогади залишилися від спілкування з співробітниками аеропортів р. Хабаровська і р. Москва-Внуково і представниками авіакомпанії «ВладАвиа». Велике їм людське і котяче спасибі!

2. Не всі провідники були знайомі з правилами перевезення тварин, але в цілому з їх боку було виявлене розуміння і доброзичливе ставлення.

3. Також мені дуже пощастило з пасажирами на всьому протязі нашої подорожі. А це, самі розумієте, дуже важливий момент. Особливий захват моя вусата чотиринога «банда» викликала у дітей. І таке позитивне взаємодія допомагало обом сторонам згладити неприємні відчуття, пов'язані з переїздами і перельотами.

Таким чином, шановні друзі, мій перший досвід подорожі з кішками виявився більш ніж успішним. Звичайно, на початку шляху було страшно. Від невідомості. Тому в цій статті я вирішила поділитися з усіма, хто стикається з необхідністю провозити своїх домашніх вихованців по нашим російським дорогам, тими практично значущими моментами, які зроблять ваші враження від поїздки приємно незабутніми.

Приємної Вам подорожі!