Хвилястий один

Не так давно в нашому житті з'явився новий член сім'ї — хвилястий папуга Кеша. Це я з чоловіком називаємо його Кеша, а мій 4-річний син, який за своїм якихось причин добре розвиненої уяви, називає його Кондрык. Чому так ніхто не знає, але ця обставина ніяк не впливає на нашу відповідальність перед маленькою пташкою. Ми дуже хочемо, щоб вона також раділа спільного проживання поруч з нами, як і вона нас радує своїм співом і розумом.

Перше з чим я зіткнулася, коли у нас з'явився Кеша — це незнання того як доглядати за ним і що можна пропонувати йому їсти. Перше, що я дізналася, що біля пташки постійно повинна бути вода. Їжа повинна бути постійно, так як папуга їсть маленькими порціями і постійно, але якщо біля нього немає їжі, то він може померти з голоду. Простора клітка (35*35*40 см) повинна бути у світлому теплому місці.

У клітці потрібно розмістити крейда, подрібнену яєчну шкаралупу, черепашки, якими папуга іноді бажає урізноманітнити свій раціон.

Їсть папуга:
— просо жовте, просо червоне, овес, пшеницю, насіння льону, конопляне насіння, канаркове насіння, насіння соняшнику, насіння ріпаку — 1 ст. л. суміші в день на 1 пташку;
— яблука, моркву, огірки, груші, мандарини, лимони, апельсини, грейпфрути, гарбуз, кавун, диня, солодкий перець,
— охолоджені варені круто яйця;
— листя кропиви, листя кульбаби і подорожника, осот, листя салату, спориш, зелений лук, гичка цукрових моркви і буряка.
— якщо добре розбиратися, то можна пропонувати папузі неотруйні вила жуків, личинок, борошняні черв'яки і мотиль, як їжу тваринного походження.

Взимку добре пророщувати пшеницю для годування папуг, до висоти 10-15 см і давати їм кілька таких паростків.

До заборонених продуктів для папуги належать: петрушка, кріп, кінза, базилік, м'ясо, хліб, айва; солона, солодка, гостра і жирна їжа, приготовлена для людей.

Щоб позбавити папугу від нудьги, потрібно обладнати клітку сходами, жердочками, гойдалка, дзеркалом, дзвіночком, кільцями. Іграшки потрібно вішати не всі відразу, а по одному, поки залишається інтерес пташки до іграшці і в міру згасання інтересу замінювати їх.