Худнемо до літа

Дієти
Зайва вага
Здорове харчування

Кожна дівчина, жінка мріє про струнку фігуру і при цьому не обмежувати себе в їжі. Я не виняток. Практично все своє свідоме життя я боролася із зайвою вагою. Перепробувала величезна кількість експрес-дієт. У підсумку – 5-7 кілограмів йшли, але після того, як я поверталася до нормального життя без дієт, вони налипали назад.

Рік тому я вирішила в що б то ні стало схуднути до літа. Так як у мене був великий досвід схуднення, методом проб і помилок я знайшла для себе оптимальний варіант – підрахунок калорій. Відразу скажу, це не дієта, з розписаним меню і строгими обмеженнями. Меню на кожен день Ви складаєте самостійно, виходячи зі своїх смакових пристрастей. Кожен продукт має совою калорійність.

Щодня, для нормального функціонування організму, людині необхідно вживати близько 2500 калорій. Це усереднена цифра. Для кожної людини добова норма вираховується індивідуально, виходячи їх віку, статі, росту, ваги, способу життя та фізичного навантаження. При такій кількості калорій вага буде стояти на місці. Щоб схуднути, необхідно знизити добове споживання. Проте найпоширеніша помилка полягає в тому, що багато жінок хочуть швидше позбутися від зайвих кілограмів і різко знижують добовий калораж. Це ні в якому разі не можна робити, тому що процес травлення починає сповільнюватися, вага не знижується, а при найменшому збільшення калорій стрімко повзе вгору. В Інтернеті існує безліч програм, які допоможуть правильно підібрати необхідний саме для вас коридор калорійності.

Для мене добова норма калорій становила 2200. Щоб схуднути я знизила цю цифру до 1500. Звичайно, бували дні, коли я перебирала, іноді з'їдала менше, але в цілому намагалася дотримуватися вибраного параметра. Перші 2 місяці вага йшов дуже легко. Щотижня я раділа тому, що цифри на вагах стають все менше і менше. Але настав такий момент, коли вага встав. Я і зменшувала добовий калораж і влаштовувала розвантажувальні дні, а він все стояв і не хотів знижуватися. Тоді я зрозуміла, що без мінімальної фізичного навантаження мені не вдасться змінити ситуацію. Найоптимальнішим для мене став комплекс вправ на фітбол. На перший погляд неважкі і навіть смішні вправи допомогли мені зрушити вагу. В результаті, за 5 місяців я втратила близько 12 кілограмів. Пройшов рік, і ці кілограми до мене не повернулися. Я вже спеціально не вважаю калорії, але приблизно можу визначити, скільки я з'їла і намагаюся коригувати своє харчування.

Виходячи з цих 5-ти місяців, я склала для себе приблизний список продуктів, які є низькокалорійними і які можна вживати без шкоди для фігури: нежирне м'ясо, куряча грудка, риба, будь-які овочі і фрукти, зернові хлібці, кисломолочні продукти і сир, крупи, томатний сік, горіхи (у невеликій кількості), яйця.

Моє зразкове меню на день. З фотографіями страв, які я особливо люблю.
Сніданок – як правило, сир з фруктами або каша з фруктами або омлет
Ланч – овочевий або фруктовий салат
Обід – овочевий суп, обов'язково повноцінне м'ясне блюдо (краще всього приготоване на пару або запікати в духовці) + гарнір (гречка, рис, рідше макарони і картопля).

(Броколі запечена під сиром. Хороше доповнення до м'ясної страви 120 ккал на 100 гр)
Полуденок – десерт. Є безліч рецептів низькокалорійних десертів. Наприклад желе або твороженная запіканка.

(Желе з персиком 105 ккал на 100 гр)
Вечеря – тушковані овочі або овочі з сиром, сир, можна легке м'ясне або рибне блюдо, але вже без гарніру.

(Овочеві човники з зерненым сиром і часником — 89 ккал на 100 гр)
Перед сном – кефір, натуральний йогурт.

Звичайно, в меню можна включати і різні шкідливості, що я на перших порах і робила. Однак з часом, до мене прийшло усвідомлення того, що, наприклад, невелика печенюшка має калорійність точно таку ж, як і ціла куряча грудка. Але м'ясо нам дасть насичення, а солодкість тільки надасть завзяття апетит.

Однозначно метод підрахунку калорій не єдиний варіант для схуднення, але, на мій погляд, самий дієвий і довгостроковий. Дуже добре, якщо він в подальшому переросте в спосіб життя.