Хто виростає з дитини, у якого не було домашнього вихованця

У дитинстві моя квартира була схожа на справжній зоопарк. У нас жили кілька котів і кошенят, папуги, рибки, декоративна мишка. При цьому мама з татом ще примудрилися відбитися від покупки нам з сестрою собаки і хом'яків.

Було дуже здорово рости посеред всього цього звірини, наповнює будинок затишком і теплом.

Якщо у вас немає тваринки

Втім, у більшості моїх знайомих дітей вихованці теж були – багато батьків розуміють, як позитивно впливає присутність тварин в будинку на виховання дитини. Тому я дуже здивувалася, коли дізналася, що в мого чоловіка в юному віці не було домашнього улюбленця.

Батьки не дозволяли йому завести ні собаки, ні морської свинки, ні навіть самої завалящої рибки. Аргументів наводилася маса: від алергії на всіх тварин, навіть абсолютно не вовняних, до неможливості прогодувати «худобину» і твердження, що «ти не зможеш за нею доглядати».

Так що, на відміну від багатьох однолітків, Митька не зносив кошенят додому, не лікував пташенят, що випали з гнізда у себе вдома. А хотілося йому цього дуже сильно.

Результат – у наявності. Яким виростає людина, позбавлений в дитинстві пухнастого цуценя або зморшкуватою черепашки, і як він ставиться до тварин, я бачу на власні очі.

Ні, чоловік не кривдить тварин. Але ось «спілкується» він з ними специфічно.

Дорвався, нарешті

У нас є кіт. Величезний рудий котяра, який хотів би виконувати цілодобово свою природну функцію – ходити сам по собі. Однак далеко не завжди йому це вдається. Тому що майже тридцятирічний чоловік обіймає кота як маленька дитина.

Як би не смішно це звучало, він кілька разів за вечір може зазирнути під ліжко, щоб подивитися, як там кіт. Спати він лягає в обнімку з котом. Кіно дивиться, підсунувши кота під мишку. Зрозуміло, тваринку це не особливо радує, і вона старанно шукає затишні місця, де можна відсидітися ввечері, коли чоловік приходить з роботи.

Виходити на прогулянку по квартирі кіт намагається виключно у години відсутності чоловіка, а, почувши скрип замкової щілини, кулею мчить під ліжко. Від подібних почуттів кіт явно страждає.

Мені вся ця ситуація не подобається, хоч би якою зворушливою вона не здавалася. Очевидно тому, що захват і натхнення з приводу кота я пережила в дитинстві, і зараз спокійно і з повагою ставлюся до нашого звірюка, не порушуючи його особистого простору.

Але робити нічого – терплю цю гіпертрофовану любов до тварини, розуміючи, що дружину в дитинстві не так пощастило.

Є ще один момент: незважаючи на всю прихильність, чоловік не вміє дбати про вихованця. Тобто, він, як дитина, що бачить в кішці тільки м'яку іграшку.

Відраза до тварин

Друга героїня оповідання – моя колишня сусідка. Тварин їй не тільки не заводили, більше того, батьки ще й вселяли дівчинці, що від кішок одні блохи, а собаки смердять псиной.

Сьогодні вона вже доросла дівчина, у неї є свій син, який також обходиться без тваринок з тих же причин. Тобто, Катя стойко несе по життю відраза до братів наших менших і передає це почуття у спадок.

Прикро, адже насправді тварини приносять в дім не паразитів, а чудову атмосферу і вчать дітей відповідальності, доброти, турботи, взаємодопомоги та поваги до природи.