Хто в домі господар? - частина 3

Дуже люблять наші захмелілі чоловіки задавати це питання, стукаючи кулаком по столу, маючи на увазі, що господарі, звичайно ж — вони. Сперечатися з п'яними марно і загрожує неприємними наслідками. Але навіть з того показному сталості, з яким це питання задають наші чоловіки, вже можна припустити, що вони і самі знають на нього правдиву відповідь, який, на жаль, їх дуже сильно нервує.

Що значить господар в домі? Звичайно, не можна назвати господарем людини, яка щось по дому робить, підтримує чистоту — цим цілком може займатися і наймана прислуга. Як і не можна назвати господарем того, хто ні про що особливо не замислюючись, приносить додому гроші. Це здобувач, годувальник, але ще ніяк не господар.

Господар у домі, перш за все, піклується про комфорт для всієї родини, і що найголовніше, розподіляє сімейний бюджет, без залізання в борги. Це означає, що всі обов'язкові платежі сплачуються в строк, в холодильнику завжди є продукти, в туалеті — туалетний папір, а у ванній — мило та чисті рушники.

І як би не хотілося нашим чоловікам, але в більшості сімей фактичний господар у домі — жінка. Саме вона головний економіст, розумно розподіляє всі зароблені гроші і піклується про сімейний фінансовому благополуччі. І для наших жінок це не право сильного, а обов'язок, і деколи дуже непроста.

Ніколи не забуду, як одного разу чоловік моєї знайомої став питати: «Хто господар у домі?» і скаржитися, що дружина у нього відібрала у нього все «хазяйські права». Але на пропозицію дружини: «Давай, будеш ти всім розпоряджатися, я з радістю буду тобі зарплату віддавати», всі присутні почули відповідь: «Ага, знайшла дурня!»

Чому наші чоловіки, в більшості своїй, такі інфантильні? Правильної відповіді я не знаю — чи то їх робимо такими ми, жінки, то це генетична особливість. І адже хочеться їм, бідним чоловікам, бути господарями і власного життя, і в хаті, тільки от робити щось для цього у них чомусь особливого бажання не виникає. От і мучаться вони, ставлячи свій одвічне питання: «Хто у домі господар?»