Хто в домі господар? - частина 2

Захотілося мені написати топік про лідерство в родині. Ця тема є актуальною для багатьох сучасних сімей. А заголовком для топіка я вирішила зробити слова мого чоловіка, які були виголошені під час з'ясування стосунків: «Хто у домі господар?»

Передісторія

Якщо в сім'ї чудові стосунки, мало хто буде задаватися питанням, хто ж є головним. Просто живуть і кожен день знаходять невеликі радості: спільний сніданок, прогулянка вдвох, і навіть приготування їжі – разом. Ключове слово тут – разом. Якщо так не виходить, я намагаюся поговорити з коханим і з'ясувати його ставлення до питання.

А слова, поставлені мною в заголовок, були сказані в той день, коли я написала топік «Приборкання норовливої». Тоді чоловік відключив Інтернет і перед його включенням захотів почути від мене, що він в сім'ї головний. Навіщо це йому треба було?

Що таке глава сім'ї. Мій погляд

Я вважаю, що головним у сім'ї є той, хто бере на себе відповідальність: щоб члени сім'ї не потребували, тобто забезпечує сім'ю матеріально. Якщо ж ми працюємо обоє, то і наші позиції в родині повинні бути рівнозначні.

Також глава сім'ї приймає важливі сімейні рішення. Тут чоловік також не прагне брати на себе відповідальність. А іноді його рішення докорінно не збігаються з моїми. Наприклад, рішення про те, що мені потрібно кинути навчання за три місяці до отримання диплому – я не вважаю його вдалим, і звичайно ж, я проти.

Глава сім'ї в розумінні мого чоловіка

А от мій чоловік не вважає, що глава сім'ї повинен забезпечувати і брати на себе відповідальність. Він мислить по-іншому. З главою сім'ї треба не сперечатися, доглядати за ним і приносити тапочки. Тільки тому, що він чоловік і апріорі є головним.

А коли заходить мова про матеріальне забезпечення, мій улюблений парирує: «А де це написано, що чоловік повинен забезпечувати?». Або менш глобальне питання. Прийшли ми в кафе. «А де це встановлено, що платити повинен чоловік?». Хоча в період наших зустрічей до весілля подібної проблеми не виникало.

Влітку я дуже хотіла поїхати на море. Це була б перша наша спільна поїздка. «Була б» — але не склалося. Я до останнього сподівалася, пропонувала скинутися грошима. Хоча, не приховую, мені було б дуже приємно, якщо б повіз мене чоловік.

Так може рівноправність?

Що ж тоді розуміти під рівноправністю в сім'ї? Як я вважаю, зараз, у двадцять першому столітті, не дуже доречно обговорювати, хто головний в сім'ї, а хто повинен підкорятися. Сімейні відносини будують обидва – і чоловік, і дружина, при цьому кожен з них має свої права і обов'язки. Встановити їх, обговорити і затвердити за взаємною згодою – нелегке завдання.

Тим не менше, залишилися ще чоловіки, які хочуть жити по патріархальним цінностям. Не сперечаюся, приємно, коли ти приходиш з роботи, а дружина швиденько розігріває тобі вечерю. Але якщо ти не купив ніяких продуктів, щоб цей вечерю приготувати? Адже раніше як: не було мамонта, не було і вечері.

Вихід з ситуації

Деякі жінки радять у разі спірних моментів погоджуватися з чоловіком, а робити все одно по своєму. Начебто з таким розкладом кількість сімейних конфліктів має зменшитися.

Але мені ця позиція не близька. Я – за щирість з найближчою людиною. А що скажете ви, дорогі читачки. Чи стикалися ви з даною проблемою у своїй сім'ї?