Харизма Володимира Машкова

Володимир Машков – відомий російський актор. Для мене він саме актор кіно, так як мені ще жодного разу не пощастило побачити його в театрі. Адже кажуть, що тільки театр допомагає акторському таланту повністю розкритися. Значить, у мене все ще попереду.

Машков виділяється на загальному тлі не стільки талантом (адже скільки людей, стільки й думок), скільки своїми зовнішніми даними. Ні, я не маю на увазі красивих до нудотності «дядьків», які грають, не розтискаючи губ, без всяких емоцій на обличчі, ніби перед ними не камера, а дзеркало, в яке вони милуються. Такі «актори» бояться здатися недосконалими, тому і грають фальшиво. Машков, безумовно, гарна, але красивий саме чоловічою красою, первісною і грубуватою. Дивишся на образи, створені ним в кіно, і думаєш: ну, є ж справжні мужики на світі! Хоча, може бути, це чисто жіноча точка зору? Ласі ми, жінки, на брутальних чоловіків.

Чому таке відбувається? На мій погляд, тому що Машков не боїться бути недосконалим. Його герої – люди. Вони – живі. Вони – неоднозначні. Зі своїм характером, життєвою філософією, пошуком свого місця в цьому світі. Герой Машкова може з обожнюванням дивитися на улюблену жінку, а через секунду з спотвореним від люті обличчям гнатися за ворогом. Таких різнопланових по емоційному напруженню сцен дуже багато в телесеріалі «Ліквідація». Часто здається, ніби Машков і не грає зовсім, а просто герой — це, насправді, він і є.

Навіть негативні герої, у нього виходять зі знаком «+». Згадайте, приміром, Толяна з фільму «Злодій» або кілера з «Домовика». Тому що не може одна людина бути повністю поганим або повністю хорошим. В кожній людині закладено два цих початку і в залежності від обставин на перший план виходить одне з них. І Машков своєю грою це доводить.

Але не тільки головні ролі блискуче вдаються Машкову. Він настільки колоритний актор, що і ролі другого плану запам'ятовуються глядачам надовго. Чого варто роль мужика в капцях у фільмі «Пітер FM».

Як кажуть, талановита людина талановита в усьому. Машков – не тільки чудовий актор, а ще й подаючий надії кінорежисер. На жаль, у мене до цих пір не вийшло подивитися його фільм «Тато». А от комедія «Сирота казанська» справила приємне враження, тим більше що в перший раз цей фільм показали в новорічні канікули. Фільм вийшов добрий і трохи наївний, адже саме цих якостей так не вистачає в сучасному світі.

За свою акторську кар'єру Володимир Машков був удостоєний безліччю нагород і премій. А за роль Толяна у фільмі «Злодій» він був навіть номінований на Оскар. А таким фактом своєї творчої біографії не кожен російський актор може похвалитися.