ХАНГ - музика для душі

Одного разу, щулячись і закутавшись в теплий халат, я сиділа і неспішно попивала теплий запашний глінтвейн... діти сопіли в сусідній кімнаті, а за вікном тихо і повільно падали білі пухнасті пластівці снігу. Настрій передбачало до філософських роздумів про життя, і хотілося доповнити атмосферу відповідною музикою. У пошуках романтичної мелодії, я натрапила на незвичайний, зачаровуючий, хвилюючий музичний інструмент – Ханг. Це музика для душі – залишилося тільки закрити очі і уявити романтичну вечерю, шум моря, легкий бриз і поринути в мрії і спогади... Мої перші думки були – немає, не може бути, це напевно комп'ютерна обробка! Але, зацікавившись цим космічним інструментом, що нагадує літаючу тарілку, я дізналася багато нового і цікавого.
Ханг складається з двох сталевих півкуль, сполучених між собою. З одного боку у нього невелика щілина — за рахунок якої досягається неповторний ефект внутрішнього резонансу. Над створенням ханга багато років працювали в Швейцарії Сабіна Шерер і Фелікс Ронер. Вони проводили дослідження різноманітних інструментів з усього світу: гонг, барабан, гамелан, уду (африканський глиняний горщик-барабан) і дзвін лягли в його основу. Перший ханг з'явився в 2000 році, так що це зовсім новий інструмент, після цього він проходив різні модифікації, усовершенствуясь кожен раз. Верхня півсфера інструменту називається сторона Дінь (Ding), а нижня — Гу (Gu) Дінь – центральна тональна область ханга, складається з округлого плоского ділянки і має опуклість у формі купола — за рахунок цього виходить звук, схожий на звук гонгу. А завдяки нижньої порожнини і отвору Гу (Gu) відбувається коливання повітря, що створює бас при проходженні через звуження Гу. Грають на ханге всією рукою — пальцями, кісточками пальців, нігтів, кулаком, долонею, за рахунок чого і досягається приголомшлива темброве забарвлення його звучання. Якщо б я не пробороздила простори інтернету і не побачила, що це дійсно сталева «літаюча тарілка» видає такий неймовірний звук, то швидше б прийняла за комп'ютерну музику. Особливо приємно, що в наш сучасний час, коли клавіатура замінила клавіші фортепіано, коли в мультфільмах заміщують справжню оркестрову музику на ідеальну, створену за допомогою різноманітних програм, що знаходяться умільці, які і в цей прогресивний століття творять чудеса. Але купити його можуть не всі, тільки за офіційним запитом особисто виробникам і те, що така можливість випадає обраним. Вони не продають першим-ліпшим інструмент, а тільки творчим людям, пов'язаним з музикою. Коштує він за різною інформацією близько 1500 євро, тому з'явилося багато підробок і схожих аналогів, але це вже не те... А дуже б хотілося навчитися грати на цьому незвичайному, екзотичному і загадковому Ханге, брати його з собою на лоно природи і насолоджуватися приголомшливим звучанням!