Гроші і дружба. Що сильніше?

Дружба — одне з найсильніших почуттів, що виникають між людьми. Гроші – одна з найбільших сил, які можуть бути у людей в сучасному світі. Але ось що буде, якщо вони зіткнуться? Хто переможе? Романтики скажуть – дружба. Циніки скажуть – гроші. Так що ж сильніший?

Дві дівчинки дружили з першого класу. До часу закінчення школи вони стали практично сестрами, знали один про одного все, весь час проводили разом, збиралися вступати в один і той же інститут, планували разом поїхати в столицю. Але за один рік все змінилося. Батько однієї з них став дуже добре заробляти. В її житті з'явилися закордонні країни, дорогий одяг, нова велика квартира. У матеріальному становищі другий нічого не змінилося. Що ж сталося?

Звичайно, це не могло не позначитися на їх відносинах. Дівчинка, у якої підвищився соціальний статус, з усіх сил намагалася «підтягнути» подругу до свого рівня, стала давати їй одяг, водила з собою на заходи. Адже вони були кращими подругами, їй так хотілося, щоб і її подруга побачила той світ, який встигла дізнатися вона сама. Що ж сталося з другої дівчинкою? З кожним днем вона відчувала себе все нещасніший, відчувала себе приниженою, хоча нічого не говорила, продовжувала запевняти, що вони кращі подруги. Її більш заможна приятелька навіть не підозрювала, що про все це думає її подруга. Чим все закінчилося? вони надійшли в різні Вузи. Через деякий час їх матеріальне становище вирівнялося, вони випадково зустрілися, поговорили і зрозуміли, як вони скучають один за одного. І тільки через кілька років з'ясували, що, виявляється, тоді відбулося.

Тепер вони знову кращі друзі. Вони не спілкувалися кілька років тільки через недомовленості. Але от цікаво, що було б, якщо їх матеріально положення було б різним. Якщо одна з них як і раніше не знала б, що таке закордон. Змогли б вони спілкуватися, змогли б вони дружити? Щось мені підказує, що ні. І справа не в тому, що у тієї, що багатший поганий характер, і вона зарозуміло себе веде, і не в тому, що та, що бідніші, має занадто хворим самолюбством. Просто матеріальне становище, як правило, визначає рівень. Культурний рівень, рівень освіти, спосіб мислення.

Не зрозумійте мене неправильно, звичайно, є винятки, серед небагатих людей багато интеллигентнейших і добрейших людей. А серед заможних людей багато бескультурщины і хамства. Але якщо у вас є певні кошти, то ви можете отримати гідну освіту, можете розширити свій кругозір, відвідуючи різні країни, можете практикувати мови, спілкуючись з їхніми носіями в їх середовищі, ви можете відвідати найвідоміші музеї світу, побачити гениальнейшие художні твори, реалізувати практично будь-які, навіть найсміливіші, творчі плани. Все це завдяки певному матеріальному становищу.

Ще раз повторюся, тут не без винятків. Так як же вчинити, якщо раптом у вас змінюється матеріальне становище і вам стає нецікаво те, що ви раніше займалися. Коло спілкування неминуче зміниться. Мені здається, що не треба з цим боротися. Не потрібно тримати поряд з собою старих знайомих, якщо ви розвиваєтеся в одну сторону, а вони в іншу. Не тягніть за собою валізу старих друзів, як би цинічно це не прозвучало. Через деякий час, можливо, ви знову з ними зустрінетеся, коли знову будете «на одній хвилі».

Розумію, що багато хто може зі мною не погодитися. І навіть, може бути, приведуть купу прикладів, коли різне матеріально положення не заважало дружбу між людьми. Що ж, у такому разі, я можу тільки порадіти за цих людей. Мій досвід показує, що підтримувати такі відносини вкрай складно, а в багатьох випадках і зовсім не потрібно. Відпустіть один одного, і, якщо ваша дружба справжня, ви ще зустрінетеся.