Горбуша з картоплею в духовці - частина 3

Картопля в духовці
Рецепти
Рецепти за типом приготування
Страви в духовці

Нещодавно друзі були у нас проїздом, тому для екстреної зустрічі потрібно було придумати меню, щоб приготувати досить ситний обід за годину з невеликим. Я вирішила все готувати паралельно, тому для гарячого блюда і десерту був тільки один варіант – усі відразу в духовці.

Зараз мова піде про гарячому блюді – на рибі картопляної подушці. У мене було філе горбуші, хоча це блюдо передбачає, що риба може бути абсолютно будь-який, але краще саме філе. Тому якщо куплені тушки, то краще їх распластать.

Інгредієнти: 2 філе горбуші, 1,5 кг картоплі, 1 ст. вершків, сіль, перець, збірні приправи для риби, лимонний сік, 30 г вершкового масла, 150 г сиру.

Філе я порізала на смужки шириною близько 6 сантиметрів, посолила, поперчила, додала приправи для риби (білий перець, гірчиця біла, чебрець, розмарин), побризкала лимонним соком, перемішала і залишила просочуватися.

Картопля почистила, порізала тонкими скибочками досить великого розміру, теж посолила, поперчила і перемішала.

Форму для запікання змастила шматочком вершкового масла, не розтоплюючи його. Виклала картоплю. Вийшов значний шар.

Зверху по всій поверхні картоплі поклала шматочки горбуші і полила прямо по рибі вершками. Накрила форму фольгою і відправила в духовку, розігріту до 180 градусів.

Враховуючи, що шар картоплі досить великий і духовка в мене запікає повільніше, ніж інші, запікання йшло майже годину. Готовність перевіряється легко – встромляємо зубочистку прямо через фольгу, якщо картопля м'яка все готово.

Коли картопля розм'якшилася, фольгу зняла, а рибку посипала зверху сиром, дала злегка зарум'яниться.

Ну, ось і все готово. Картопляна подушка у вершках під фольгою стає ніби пухова, рибка теж, а сирна скоринка довершує смак.

Поки готувалася риба, і салатики доспіли, і десерт. Ось що значить — духовка і вправність!