Гладіолуси

У дитинстві я чомусь не любила гладіолуси. Напевно, тому що це були найбільш поширені квіти для подарунка вчителю, і 1 вересня в школу поспішали учні з великими ранцями, яких було тільки ледь-ледь видно з-за довгого букета гладіолусів.

А потім я дізналася, що ці квіти бувають самих дивовижних забарвлень і фактур – особливо мені подобаються махрові, схожі на орхідеї. Вони добре виглядають не тільки в стандартному букеті, але і відокремленими від стебла, в глибокій вазі для плаваючих свічок.

Ми з мамою вже багато років вирощуємо гладіолуси на дачі.

Вони люблять світло, тому ми садимо їх внизу – там сонце затримується довше всього. Висаджуємо в грунт після 9 травня, як тільки земля трохи прогріється. Відразу після посадки їх потрібно добре поливати, а ось заморозків, які в нашій смузі ще бувають у травні, бульбоцибулини не бояться.

При покупці цибулин потрібно звернути увагу на їх зовнішній вигляд – на них не повинно бути гнилі і цвілі, добре якщо дінці буде побільше. Сухі лусочки – це не страшно, їх все одно потрібно буде прибрати перед посадкою. Зріла цибулина має діаметр від 5 до 10 див.

Не потрібно глибоко закопувати цибулини і особливо дітки – глибини в 10 см цілком вистачить. Після посадки зверху ми ще трошки присипаємо перегноєм.