Французька література

Як людина, що вивчає французьку мову з 7 років і почуває до нього ніжну прихильність, я дуже люблю французьких авторів. Не всіх, звісно. Але є в мене певні фаворити, про яких хочеться розповісти світові. На випадок, якщо світ не знає про їх існування.

Думаю, якщо я почну говорити про Олександра Дюма та Жуля Верна , Америку не відкрию, тому просто поставимо плюсик навпроти цих імен, занісши їх таким чином в скарбничку «Шедеврів Світової Літератури». Мою особисту скарбничку.

чи Любите Ви Бальзака так, як люблю його я?

Навіть якщо Ви знаєте, хто такий Оноре де Бальзак , його я хочу згадати окремо. Ось ви про нього знаєте? «Так, був такий колись давно. Класик.» Щось на зразок нашого Пушкіна. Майже. Не приховую, коли я взяла в руки його першу для мене книжку, то вироблений стереотип витав десь поруч. Ось тільки як витав, так потім і полетів. Я і не думала, що твори XIX століття можуть бути такі актуальні в XX і XXI. Багато махнуть рукою, мовляв, мотлох, «лямур-тужур» і «же не манж па сі жур», так скільки ж можна, одне і те ж. А виявляється, що незважаючи на криноліни і реверанси, основні теми любові, влади, бажань, страждань) написані так, що ніколи не застаріють. Навіть якщо цю планету буду населяти роботи. Якщо не вірите, візьміть «Лілію у долині» . Або хоча б «Шагреневу шкіру» .

Тут же хочу згадати про таких авторів, як Гі де Мопассан та Гюстав Флобер . Ви, ймовірно, знаєте їх найзнаменитіші твори ( «Милий друг» «Мадам Боварі» ), але є шанс, що не знаєте автора. Я пишу про них тут, тому що в моєму розумінні є у них щось спільне в Бальзаком. І, нехай пробачать мене літературні критики, але Бальзак набагато сильніше цих двох товаришів.

Гюго — це не тільки Квазімодо і Жан Вальжан

Мало, хто не знає Віктора Гюго — автора знаменитих «Нотр Дама» «Знедолених» . Я хочу звернути увагу на те, що у цього чудового французького письменника є й інші не менш чудові твори. Навіть якщо за ним не ставили мюзикл.

Настійно рекомендую роман «Людина, яка сміється» , а також три чудові п'єси «Ернані» , «Рюї Блаз» «Король бавиться» . Нехай у наш час немає королів, але все так само йде боротьба за трон», використовуються всі ті ж методи. Ці п'єси за своєю силою не поступаються відомим творам Шекспіра.

«Невідома тваринка» — Марсель Панель

Цього автора знають лише справжні любителі французької літератури. Або французької кінематографії — за творами Марселя Панеля було поставлено багато фільмів. Найвідоміші з них — «Жан, син Флоретт» «Манон з джерела» (з його двулогіі «Вода пагорбів») — зібрали в тісному колі таких зірок як Ів Монтан, Даніель Отей, Жерар Депардьє, Емманюель Беар.

Марсель Панель написав 4 томи «Спогадів дитинства» , яких можна прирівняти до «Пригод Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна». На жаль, останній, четвертий, тому вже збирали з чернеток і листів після сметрі письменника. Панель писав про звичайне життя звичайних людей: селян і ремісників, заможних і бідних, щасливих і знедолених. Проходять роки і навіть століття, а ситуації, в яких виявляються його герої, повторюються знову і знову в наші дні. І тому читаєш книжку на одному диханні і дивуєшся: ну як так — начебто звичайні речі, нічого екстраординарного, але хочеться і плакати, і аплодувати стоячи!..