Фабрика зірок. Повернення в ефір

Пам'ятаєте, скільки всього вийшло сезонів «Фабрики зірок»? Я - смутно: може сім, може вісім, але абсолютно точно, менше десяти. Прем'єра цього шоу була так давно, що, кількість сезонів вже ніхто не вважає, і учасників, наприклад, третьої «Фабрики...» легко плутають з учасниками п'ятої, просто тому, що така кількість імен та прізвищ нереально утримати в пам'яті. Перший канал вирішив нагадати тим, хто забув, і порадувати, тих, хто ще пам'ятає більшість з випускників цієї «телеакадемії». Проект «Фабрика зірок: повернення» — протягом декількох місяців буде відчувати вже відомих переможців і просто яскравих учасників з попередніх випусків.

Дивлячись на основний розклад сил на цьому шоу, на перших порах, здається, що відбувається, перш за все, боротьба продюсерів, за сумарний успіх артистів представлених у кожному з «таборів»: чиїх, до кінця проекту залишиться більше, той і переміг.
Але потім престаешь придивлятися до дрібниць, так як процес все-таки починає затягувати. І не тому, що починаєш стежити за оцінками журі, рейтингами, і іншими, загалом, не дуже цікавими подробицями, а тому що розумієш — у нас вміють співати живцем.

Сьогодні на центральному телебаченні, не тільки на «Першому...», катастрофічно не вистачає якісних «живих» шоу, хоч як-то відрізниш від звичайної збірної солянки і всюдисущих «Суботніх вечорів». На концертах, де артист не співає під «плюс», а працює самостійно, одразу створюється інша атмосфера, інший, свіже повітря, складається з особливих вібрацій, емоцій, якими музикант дійсно ділитися з публікою, а не просто красиво відкриває рот під фонограму. Це відчувається навіть через екран.

На таких виступах багато артистів, яких, наприклад, вважали представниками типовою «попси», розкриваються зовсім з іншого боку. Після того, як група «Челсі», на вечорі, присвяченому світовим хітам, отожгла під відмінне рок-попурі, складно уявити, що вони можуть виконувати щось інше. Але ж виконують ж. Або Вікторія Дайнеко виконала пісню з репертуару, Боні Тайлер: після таких номерів розумієш, що все, що вона співала до цього, на порядок нижче її реальних можливостей. Або такі пісні дійсно рідкісні, або наші автори, замучені «форматом» пишуть в основному упівсили, не даючи молодим артистам розкритися на всі 100%.

Багато хто з випускників «Фабрики Зірок» як, наприклад, Ірина Дубцова, самі пишуть собі пісні (і не тільки себе), деякі займаються ще і продюсуванням, (як Домінік Джокер). Відбулися як особистості і після того як стих ажіотаж і закінчилися гастролі з переповненими стадіонами, не загубилися і залишилися при своїй аудиторії. Ті, хто молодший і недосвідченіший ще дуже довго перебували в омані з приводу свого зіркового статусу.

Деяким доля підносила сюрпризи, які швидко опускали їх з небес на землю. В одному з інтерв'ю Микита Малінін (переможець, не пам'ятаю, який за номером, але точно «Фабрики...»), розповів кумедну історію, яка дуже точно відображає природу популярності «фабрикантів»: «Ми були в турі відразу після «Фабрики». Від'їжджаємо в автобусі після концерту, і раптом я бачу, як за автобусом біжить якась дівчинка. Я виглянув, а вона, побачивши мене, кричить: « Я люблю тебе!». Я розчулився, кажу: «Спасибі!». Вона продовжує бігти і знову кричить « Я тебе люблю!!!», «Спасибі, спасибі тобі!» — кажу я, а вона наздоганяє автобус, вся в соплях і сльозах: «Я люблю тебе!.. Як тебе звати???»... Німа сцена...».

Тим, хто сьогодні в черговий раз, стоїть на сцені «Фабрики зірок» явно не варто побоюватися за свою власну впізнаваність та популярність. Вони – повноцінні артисти, які вже давно відбулися від ярлика «фабриканта». А як бути з тими, хто навмисно не знімає цей ярлик або радий би це зробити, але не вписується в чиїсь надумані стандарти і шлях наверх їм закритий за визначенням? Адже на цьому шоу ми не побачили ще дуже багатьох талановитих хлопців, які пішли у вільне плавання, не захотівши працювати під керівництвом ні одного з продюсерів. Де зараз ці люди?