Фінансова допомога від батьків: обов'язок чи ні?

Я часто чую від своїх знайомих, що батьки їм допомагають з грошима. Напевно, мене якось не так виховали, але для мене допомогу від батьків — це нонсенс.

До тих пір, поки дитина не почав самостійно заробляти, фінансова підтримка, звичайно, необхідна. Людина навчається, створює фундамент для своєї майбутньої кар'єри, тобто він робить все, щоб потім самостійно заробляти собі на життя.

Після того, як дитина почала працювати, будь-яка допомога, я думаю, повинна ґрунтуватися на добровільних засадах.

На шиї у батьків

Однак, я часто бачу ситуації, коли людина вже закінчив вчитися, а продовжує керуватися принципом «батьки повинні мене утримувати». У мене є один знайомий, який їздить на море, займається своїм хобі (неоплачуваних) і гроші при цьому бере у своїх батьків.

Ті спокійно дають йому, хоча самі — далеко не багаті люди. Але їх влаштовує такий стан речей. Вони обожнюють свого синочка і готові заради нього на все. До речі, саме тому хочеться виділити 2 моменти.

Одна справа, коли батьки самі не проти містити свого дорослого дитини, для них він — малюк, якого треба оберігати. І зовсім інша — коли дитина не намагається почати жити самостійно, а вимагає від своїх близьких людей грошей. І йому абсолютно все одно, чи вистачає самим батькам фінансів чи ні.

Вимогливий син

На минулій роботі у мене була начальниця. Її син живе в столиці, працює, має сім'ю, тобто можна сказати, що він — цілком самостійна людина. Але! Кожен місяць він вимагає від неї гроші. Причому не будь-яку суму, а дуже навіть конкретну: менше 300 у. тобто просто не можна надсилати.

Те, що вона працює одна, оскільки її чоловік вийшов на пенсію, то, що їй у квартирі вже давно пора зробити ремонт — улюбленого дитини не цікавить. Він хоче отримувати допомогу від своїх батьків. Хоча точніше було б назвати це не допомогою, а яким-то побором.

Добровільна допомога

Я не проти батьківської допомоги. Але, думаю, батьки повинні допомагати дітям не на шкоду собі. Ось буквально недавно у мене виникла ситуація, коли знадобилися гроші. Тато вирішив допомогти, подарувавши деяку суму.

І що я зробила? Відмовилася. Я запропонувала йому з'їздити на море, купити мамі шубу — що завгодно, тільки не давати їх мені.

Можливо, у мене таке виховання. Але нас в сім'ї 3. І я бачила, як батьки багато в чому собі відмовляли заради нас. Тепер я вважаю правильним не брати і, тим більше, не вимагати у них грошей.

Вони теж мають право жити добре. І вони нас ростили і виховували зовсім не для того, щоб потім все життя утримувати. Мені здається, будь-якій людині хочеться пишатися своїм чадом. А для цього дитина повинна бути самостійним.

Ідеальний варіант

В ідеалі, я думаю, потрібно, щоб діти допомагали своїм батькам. У мене, наприклад, з дитинства була мрія: вирости і щотижня приносити мамі пакет з делікатесами.

Зараз з'явилося багато планів, гроші витрачаються на інші цілі. А, може, не варто шукати виправдань? А просто взяти, купити і принести своїм коханим і дорогим людям смакоту?

Сьогодні обов'язково зроблю це...