Електронна книга. Мій досвід і враження

Сказати, що я люблю читати – нічого не сказати. Скільки я себе пам'ятаю, з молодшого шкільного віку, я завжди читала. Зараз, звичайно, вільного часу у мене не так багато, але я завжди намагаюся викроїти як мінімум півгодини в день для улюбленої книги.

Я не ганяюся за новинками, у мене є свій список улюблених авторів і творів, які я з задоволенням перечитую ще і ще. У моєї бабусі була величезна бібліотека, що складається, в основному, з російської класики. Деяка частина книг збереглася, що не може не радувати.

До певного моменту я не могла уявити, що можна читати без відчуття папери на пальцях, без звуку шелесту сторінок, і що можна носити з собою не один десяток книг без збитку для простору дамської сумочки. Цим моментом виявилося поява у мене електронної книги.

Подарунок

Хочу зауважити, що читалка з'явилася у мене ще в період кнопкових телефонів, тобто, варіант читання з екрану смартфона не розглядався. Сталося це років шість тому, коли я багато часу проводила з коляскою на вулиці, і мені було шкода даремно витрачати його.

Вибір техніки я віддаю перевагу перекладати на чоловіка, моїми вимогами були краса і зручний інтерфейс. Так у мене з'явилася електронна книга яскраво-червоного кольору.

Плюси

Місткість. В пристрій розміром з дві долоньки поміститься, напевно, вся бабушкіна бібліотека. Вадь книги закачуються в особливих форматах, розмір яких обчислюється кілобайтами.

Габарити. Розмір і вага електронної книги дозволяє носити її в сумочці середнього розміру, без зайвих незручностей брати з собою у відпустку та інші поїздки.

Енергоспоживання. Без удаваної скромності зауважу, що заряджаю свою книгу двічі на рік до повного заряду. І це не жарт, адже, по-перше, вона не підключена до інтернету, а по-друге, в ній немає підсвічування. До того ж, більшість читалок сумісні з зарядним пристроєм від мобільного телефону (слот mini-usb)

Цитатник. Раніше я любила записувати вподобані мені вирази з улюблених творів в спеціальний блокнотик. Потім я завела для цих цілей файлик в Word'е. В електронній книжці досить пальцем підкреслити придивилася цитату, і вона автоматично відправляється в цитатник.

Простота у використанні. Мені досить було одного вечора, щоб розібратися з меню. До речі, воно досить просте, без унікальних функцій і наворотів. Є «полички» з книгами, в кожній книзі можна вибрати розмір шрифту, також є навігація по книзі – переміщення між сторінками, закладки.

Закачування книг. Зробити це можна двома способами: за допомогою шнура, який підключається до комп'ютера, або через підключення до бездротової мережі. За шість років я жодного разу не заплатила за скачування книги, адже є маса сайтів з безкоштовними ресурсами. Не мені вам розповідати про теперішньої вартості книг, особливо сучасних бестселерів. Так що, економія виходить цілком хороша!

Мінуси

Чесно кажучи, я їх не помітила. Часто можна почути думку про те, що читання без шелесту сторінок не приносить задоволення. Що ж, є маса моделей, в яких є ця функція.

Ще один аргумент: від електронної книги втомлюються і напружуються очі. Згодна, очі втомлюються після читання на екрані смартфона, а ось після електронної книги – не більше, ніж від читання паперового варіанту. Справа в тому, що в телефоні є підсвічування дисплея, а в читалці немає (в усякому разі, її можна відключити)

Я ні в якому разі не планую назавжди прощатися з традиційними друкованими варіантами, але не можна заперечувати новинки прогресу, і вже тим більше відмовлятися від того, чим користуватися зручніше. Якщо є можливість, я завжди із задоволенням читаю старі добрі паперові книги, а от поза домом волію використовувати електронну.

А як ви ставитеся до цього пристрою? Або все-таки віддаєте перевагу справжні книги?