Економіка повинна бути економною?

Мене постійно виникають суперечливі почуття: то я думаю, що краще економити, то починаю нестримно витрачати гроші. Як розібратися, що краще?

Кожен місяць я планую витрати, а потім слідкую, щоб всі витрати не вибивалися з графіка. Але що в результаті? Іноді я подсаживаюсь на якусь смакоту, яка починає забирати левову частку грошей, відкладених на харчування. До речі, саме на харчування так багато грошей іде!

Або одяг. Важко передбачити, коли саме вона вийде з ладу. Мій чоловік — не особливий модник. Але мені хочеться, щоб у нього була цікава одяг. Ось, будь ласка, нова стаття витрат!

Про донечці я взагалі мовчу. Постійні іграшки, книжки, одяг — від цього абсолютно неможливо відмовитися!

Починаю подумки приводити аргументи.

Економити треба, тому що:

— так можна зібрати гроші на великі покупки: побутову техніку, ремонт, відпустку.

— шкода витрачати гроші ні на що. Погодьтеся, в більшості випадків радість від покупки триває не довго, так чи варто її тоді робити?

— така моя натура — мені дуже подобається економити. Не знаю, чому, але це факт.

Все, на цьому моя фантазія вичерпалася.

Чому ж НЕ треба економити:

— хочеться насолоджуватися життям тут і зараз

— періодично нападає дике бажання витратити всі гроші — навіщо себе стримувати? Так і до нервового зриву недалеко!

— мені дуже подобається витрачати гроші. Не знаю, чому, але це факт.

Так, рахунок що йде на рівних. Але якщо подивитися, до економії схиляється розум, а до витрат — емоції. Вічна боротьба. А чи є в не переможці?