Ефективний спосіб виростити моркву. Боротьба за врожай!

Хороший урожай — мета кожного дачника. Навряд чи комусь хочеться ціле літо піклуватися про рослини, а в результаті нічого не отримати.

Мене давно цікавило питання врожаю моркви. Мені хотілося виростити не тільки великі, але і дуже ранні коренеплоди. Так уже повелося, що мої батьки неодноразово саджали її, ретельно доглядали, так от результату, на жаль, не було. Пару невеликих морквин, я думаю, приймати в розрахунок не можна.

Так от, я зайнялася вивченням різних варіантів. В основному, для отримання раннього врожаю пропонується придбати сорти ранньої моркви. Але цей спосіб якось не прижився: в даному випадку овоч виходив дуже дрібним. Також я вичитала рада садити під зиму, тобто десь у листопаді прямо у відкритий грунт посадити насіння. Однак при цьому способі збирається пучкової урожай, який потрібно використовувати відразу, для зберігання він не підходить. Крім того, мене кілька насторожував той факт, що зими бувають дуже різними, і насіння можуть загинути. Тому всі ці варіанти не відповідали моїм побажанням.

Але ось одного разу мені вдалося знайти цікавий спосіб: з одного боку, досить простий, а з іншого — дуже ефективний. Згідно з цим варіантом, насіння моркви потрібно садити на початку березня (тоді як зазвичай їх садять в кінці березня або початку квітня). Проте посадка здійснюється за однієї умови: насіння садять не в лунки. Спочатку їх слід висипати в марлевий мішечок, зав'язати його і закопати у відкритий грунт на штик лопати. Після закінчення 3 тижнів насіння треба витягти з землі і посадити вже звичайним способом. До речі, замість марлевого мішечка я використовувала бинт. І ще важливо відзначити місце, де закопаний «скарб», тому що велика ймовірність втрати.

Сенс такого способу полягає в наступному: у березні сніг тане і, просочуючись у грунт, живить насіння. Після 3 тижнів вони збільшуються в об'ємі і швидше сходять. Тоді як, якщо посадити насіння в звичний для всіх строк, земля вже суха, і насінню набагато складніше зійти.

Завдяки цьому у мене раніше, ніж в інших дачників, з'явилися перші сходи, які інтенсивно росли. Та вже на початку липня я могла похвалитися досить великими овочами. Урожай теж вийшов відмінним! З невеликої ділянки я зібрала 50 кг, довелося навіть частина роздати родичам!