Дві і більше кішки в будинку

Весь час, що пам'ятаю себе, хотіла мати кішку. Але не всі мрії виконуються відразу. Так було і в мене. Я була ще підлітком, а батьки не дуже переймалися за поява домашнього улюбленця.

Тим не менш, серце моєї мами здригнулося, коли вона з подругою пройшла повз жінки з сіреньким кошеням і величезними очима... Так, 2 липня 1998 року в нашому будинку з'явилася Сонечка.

Ось це одна з перших Сониных фото вже у нас вдома.

1998 рік — самі розумієте, знято на «мильницю»))

І вірш в той час про неї написала:

Тварина моєї мрії -
Софишка — це точно!
Хвіст безмежної краси,
І примруження очей східний.

Ми з мамою і братом відразу ж полюбили нашу сіру дівчинку (ми часто називаємо наших кішок дівчатками або дівчатами), а от батько — навпаки. Сто претензій до неї було — то вуха занадто великі, то лапи занадто довгі.))) Але в підсумку і його серці потеплішало.

Наша Соня — домашня дівчинка, на вулицю ми її ніколи не пускали, але кошеня дорослішав і, як водиться, і захотілося їй заміж.

У сусідів було два кота. Ми на свій вибір попросили у них Степана. Дуже вже він нам подобався. Взимку, коли у дворі будинку вічно розливалася і замерзала калюжа, він розганявся і їхав з цього льоду на пазурах.

Тільки Степан увійшов в нашу двері, як Соня відразу ж, з порога, загнала його в кут передпокою, і, вставши на задні лапи, стала колошматити його з усієї сили! Ми вже думали, що живим його звідти не витягнемо. Але якось розібралися.

Через кілька днів вирішили ризикнути ще раз, взяли напрокат» у цих же сусідів другого кота — Тайсона. Цей відразу полюбився нашої Соні. І через два місяці, в ніч з 1 на 2 січня у нас народилося четверо кошенят — два хлопчики і дві дівчинки.

Так у будинку утворилося цілих 5 котів.

Поступово всіх кошенят роздали в хороші руки, попередивши, що якщо щось не так — щоб повернули нам! Так і сталося з однією дівчинкою...

Справа в тому, що в тій сім'ї росла хвора дівчинка, і внаслідок хвороби, не завжди адекватно зверталася з кошеням. Принесли її нам у жахливому стані, весь мокрий і хвору... у неї було отруєння рибою. Але ми її виходили, назвали Лисичкою.

Соня взяла її відразу як свою. Вилизували, дбала як могла)) Жили вони у нас дружно, любили поряд є, поряд спати, влітку разом лежати на балконі.

Тут Лисичка «фартуху» після стерилізації...

На жаль, Лисиця прожила не довго... всього 1,5 року. Недуга підкралася несподівано. Чумка. Це слово запам'ятовується назавжди тим, хто з нею стикався. Не дивлячись на відразу ж вжиті заходи, через три дні Лисонька померла. Як це було — краще не згадувати. Минуло 9,5 років з тих пір, а при спогаді як ножем по серцю. Дуже мучилася вона. Але... зараз тільки про хороше!

Соня залишилася одна. Ми не планували більше ніколи заводити кішок після того випадку. Два роки я ходила на навчання повз цілодобового магазину, в якому жила одна сіренька кішечка... Вірніше, тоді я думала, що це кіт. Запам'яталася вона мені своїм забарвленням — нічого не можу з собою вдіяти — просто обожнюю сіреньких кішок!!! І ще різним кольором очей.

Одного разу приходжу ввечері додому — на дорозі лежить кішка з кошенятами. Це була та сама кішка. Той магазин до того часу закрили і вона, мабуть, поневірялася з одного під'їзду нашого будинку в інший.

Я не довго думаючи знайшла картонну коробку, і перенесла її з кошенятами в свій під'їзд. Був жовтень, батареї ще не топили, але було вже дуже холодно. Я наливала пластикові 1,5-літрові пляшки теплою водою і клала їм в коробку. Кошенята залазили на неї і грілися.

Кошенят розібрали, а кішечка залишилася. Вона вже ходила за мною на 4-й поверх, я її тут підгодовувала, в підсумку — пустила додому. Спочатку вона освоїла коридор, потім кухню... Залишалася кімната. Я б взяла її відразу ж! Але не всі мої домашні були згодні. Тим не менш, я перемогла. Шнура стала жити у нас.

Шнурой ми назвали її тому, що вона як шнурок скрізь за мною ходила.

Не можна сказати, що Соня взяла її радо. Спочатку принюхувалася, потім вони часто билися. Соня заявляла свої права, але Шнура теж здаватися не хотіла.

Справлятися стало важче. Не тому, що дві кішки це набагато важче, ніж одна, зовсім ні. У мене ж вже були до цього Соня і Лисиця.

Вся справа була в тому, що Шнура звикла до вулиці, і не пускати її виявилося не можна. Що я тільки не робила, щоб втримати її вдома. Ставила ванночки по всій квартирі. Але вона дивилася на мене нерозуміючими очима. І дійсно, кішка, яка живе на вулиці, просто не розуміє як можна сходити в туалет у приміщенні. Так і довелося відпускати її гуляти.

А це нові проблеми — миття лап (завдання не з легких, особливо, враховуючи її норовливий характер), можливі блохи і... головне — кошенята.

Після однієї з вагітностей залишилося у нас двоє кошенят.

Шнура, треба сказати, мати нікудишня. Тільки народила, пішла на вулицю. Багато кішки день-два взагалі не відходять від своїх кошенят. Але нашою все було дарма. У підсумку, Шнура гуляла, а «виховувала» цих кошенят Сонечка. Вона їх гріла, вилизували, одним словом, заміняла їм гулящую маму.

Але іноді Шнура все-таки згадувала про своїх дітей. Тоді утворювався квартет.

Потім нам все ж таки вдалося прилаштувати хлопчика. А дівчинка залишилася. Але ми про це ні разу не пошкодували. Кошеня назвали — Квасоля. Скорочено її кличемо Фанні, Фаня, Фася, Фантик, Фантоцці... Варіацій дуже багато!

Ті, хто чують вперше, неодмінно запитують: «А чому — Квасоля?» Відповідь не складний. Справа в тому, що, будучи маленькою, Фася лежала маленьким грудочкою, за формою дуже нагадувало квасолинку.

Отже, почалося життя втрьох. Не можу сказати, що вона була легкою. І справа знову ж таки не в тому, що три кішки це важко. Насправді, коли є одна кішка в домі, завжди можна осилити і другу. А якщо є дві — то далі вже все дарма. Турбот майже стільки ж, а радості ще більше!

Квасоля зростала, Шнура і Соня обидві про неї дбали, вже за зовсім дорослою кішкою.

Але характери у всіх кішок різні. І коли Квасоля підросла, вона стала об'єднуватися зі своєю матусею в угрупування. Стали робити нападки на Соню. Але ми, звичайно ж, не дозволяли цього. Не без того — і поб'ються іноді, але так ось зживати кішку давати не можна. В цьому плані потрібне око та око.

Тим не менш, ситуація змінювалася, коли Шнура знову була вагітна. Соня з Фаней так і не ходили на вулицю, кота їм ми теж не приводили. А тут — на тобі, третя вагітна. І тут вже Фася групувалася з Сонею (хитрюшка, чи не правда?), і вони намагалися зживати Шнуру. Надходили дуже не красиво — кусали її за попу!) Але ситуація перебувала під моїм пильним контролем!

Бували й хвилини перемир'я, коли вони лежали всі разом, утрьох, ну і, звичайно ж, дерли ліжко... як без цього?

Але і сварок, і моментів ідилії в їх відносинах прийшов плачевний кінець...

Мені здається, будь-яка гуляє на вулиці кішка просто приречена. Шнура якось пропала. Ну, зрозуміло, що були періоди, коли у неї траплялися «романи» і вона могла не з'являтися вдома 2-3 тижні. А потім була, вся худа, з бомжовским виглядом. Потім отъедалась і вже вагітність проводила більш спокійно.

Ось і того разу ми думали, що вона повернеться. Чекали і місяць, і два, і три... Вона не повернулася. Ми дуже довго переживали. Але сподіваємося і віримо, що вона жива і живе десь в іншому місці... Тим більше, що одна жінка хотіла її в свій котедж поцупити... Ось, може, так і зробила.

Я розумію, що життя не виходячи з квартири — це не кращий варіант для кішок. Вони повинні бачити свіже повітря, гуляти по травичці. Але, знаючи які у нас люди, яка середа, відпускати своїх улюбленців просто страшно.

Я, наприклад, не люблю зоопарки. Це видовище, коли ведмідь (та й всі інші!) ходить по колу у своїй конурі, мене бентежить... Але, знаючи, що їх чекає на волі, розумію, що в клітці і правда безпечніше.

Ось так і залишилися Соня з Фаней удвох. Дні народження в обох в квітні. Соні виповниться 14 років, а Фані 8...

Характери у них зовсім різні. Соня веде себе гордо й незалежно. Наприклад, ні за що не буде тертися об ноги — це просто нижче її гідності. А Квасоля навпаки, за умови, що цей чоловік їй подобається.

Зате Фася у нас креативщик, постійно вигадує щось нове. То їй захотілося спати в кришталевій вазі. При чому на шафі. І це місце, і ваза за нею вже «забито» кілька років.

Замість фруктовниці (оскільки ця велика кришталева ваза взагалі-то призначена для фруктів) ми її звемо «фасольницей».

Ідея спати в пластмасовому тазу на пральній машині, особливо, якщо машина працює, теж Фасенькина. Напевно, вона уявляє собі, як їде кудись далеко-далеко.

А Соня заздрить і «тирить» у Фанні ці ідеї. Фася за поріг ванній... Соня в таз.

Фася зате дуже тактовна! Любить підглядати за Сонею, коли та «зариває» ванночку після себе. Підстерігає її де-небудь за рогом і застрибує на неї зверху!

Буває, що і б'ються, але з кожним роком все менше і менше. Найчастіше спостерігають один за одним, ревнують мене і моїх домашніх.

Іноді проводять час разом... Люблять подихати свіжим повітрям на балконі.

Полежати на обідньому столі — за миле діло.

Їдять разом.

Гостей зустрічають теж разом!

Так добре жити, коли поруч завжди є улюблені маленькі істоти, яких можна погладити і поцілувати. І їм удвох з нами теж не нудно!

Думаю, як вже зрозуміли читачки цього топіка, про кішок я можу тріщати без угаву. Тому з радістю поспілкуюся про них з іншими кошколюбами!