Дружба між чоловіком і жінкою - частина 3

У мене всього одна подруга. Всі інші — друзі чоловічої статі. І я готова сперечатися з піною у рота з тими, хто вважає дружбу між чоловіком і жінкою неможливою.

Як все починалося...

Так вже вийшло, що з самого раннього дитинства я спілкувалася переважно з хлопчаками — у дворі хлопчаків мого віку назбиралося з десяток, а дівчат — жодної. Потім була початкова школа, коли ми сиділи за однією партою з хлопцем Женею і приходили до мене додому робити уроки, а бабуся годувала нас пирогами.

Мені завжди здавалося, що у мене моторошно нетовариська характер — я ніяк не могла налагодити стосунки з однією дівчинкою, навіть у таборі постійно бігала з пацанами то в ліс, то на річку купатися.

Перехідний вік ненадовго змінив такий стан речей. Хлопцям стало незручно зі мною спілкуватися — відразу чулися вигуки «Так ти закохався!» І так мимоволі у мене з'явилися перші подружки.

Але із закінченням школи все знову стало на свої місця: купа хлопців, з якими можна поговорити про музику, книги, кіно, про комп'ютерах, про дівчат і хлопців, в кінці кінців.

Іноді на початковому етапі спілкування у нас абсолютно не було спільних інтересів, чого-то доводилося вчитися. Наприклад, друзі-програмісти допомогли мені придбати перший комп'ютер і навчитися працювати з ним.

Змінилися мої музичні вподобання, з'явилися більш серйозні погляди на життя. І що найважливіше і найцінніше в цій дружбі, — мені стало набагато простіше розуміти тих чоловіків, які були в моєму житті не просто друзями.

І триває...

Мені іноді дивно, коли деякі запитують: «Ви ж обидва вільні люди, чому ви не разом?» Я завжди відповідаю: «Ми ж друзі!», на що отримую купу скептичних поглядів.

Чомусь багато хто вважає, що якщо чоловік і жінка дружать, то дружить тільки один з них, а другий обов'язково закоханий, або навіть обидва закохані, але бояться бути разом. Скажу, що це не так.

У мене є чудовий друг, з яким я свого часу допомагала вибирати кільце для його дівчини. Його можна було попросити про що завгодно, навіть блискавку на сукні застебнути. Ми з ним не раз ночували в одному ліжку — і навіть жодного натяку не було.

Всякий раз при зустрічі ми обіймалися, незважаючи на присутність його дівчини (яка, між іншим, ніколи не ревнувала) або мого хлопця. З цією людиною можна навіть поговорити про секс, і він дасть слушну пораду. І скажу, що він такий не один.

Їх у мене багато: Тема, Андрій, Толік, Санька, Женя — це ті, хто зі мною вже багато років і, сподіваюся, що вони нікуди не дінуться. Кожному з них можна сказати «Друже, мені погано. Приїжджай!», і він приїде.

Звичайно, і зі мною трапляються проколи. Були випадки, коли я вважала людини іншому, а він, як пізніше виявлялося, переслідував якісь свої цілі. Буває, що так звані друзі вип'ють і починають приставати. Але це така рідкість, що я не змінюю своє ставлення до дружби між статями. Я точно знаю, що вона існує, причому сама справжня!!!