Дрезден – справжнє європейське місто

Перед відвідуванням Дрездена екскурсовод розповів, що під час війни розбомбили місто практично вщент. І майже всі історичні споруди відбудовувались за старими картинами і фотографіями. Якщо б заздалегідь мене не попередили про це, ніколи б не подумала.
Такий величезний, європейське місто, стільки архітектурних пам'яток! А знаменита галерея Цвінгера відновлювалася за старими картинами, дві з яких представлені в самій галереї. Я була в Дрездені в жовтні, теплою і сонячною осінню. Широкі вулиці, просторі площі, сучасний громадський транспорт, вози, запряжені кіньми для забави туристів – все здавалося таким незвичайним і святковим. На площі, недалеко від набережної, була ярмарок місцевих майстрів. Бурштин, різьблені дерев'яні прикраси, плетені речі, якісь місцеві ласощі продавалися в павільйонах і просто так, на вільному повітрі. Мене найбільше привернула Дрезденська картинна галерея. До відвідування Дрездена я не знала, що він ще називається галереєю Цвінгера. Галерея на диво не дуже велика, мені здається, що наш Ермітаж набагато більше. Ми навіть жодного разу не заблукали в ній. Коли я вчилася в школі нам розповідали про Сікстинської Мадонни Рафаеля. Звичайно, тоді я не могла припустити, що побачу її «живцем», своїми очима. Забавним і цікавим видався шарманщик, що сидить навпроти картинної галереї – в зеленому береті і з «музичним ящиком», граючим неаполітанські мелодії. Дуже красива набережна знаменитої річки Ельби, хоча вона і не вражає своєю шириною. У річок, які протікають через кілька країн, цікаво змінюються назви. Наприклад, одна і та ж річка в Німеччині називається Ельба, а коли вона досягає Чехії, стає Лаба. Чехи жартують, що річка вийшла заміж і змінила ім'я. Мої попутники, потрапивши в Дрезден, в першу чергу побігли шукати знаменитий саксонський фарфор. Я ж цілком задовольнилася маленьким симпатичним магнітом. І моїх знань німецької мови, отриманих ще в школі, цілком вистачило на те, що б обміняти один на інший і ще запитати карту міста. Як не дивно, у мене не склалося враження, ніби в місті багато туристів. Можливо, з-за його розмірів. Тільки потрапивши в Дрезден, я побачила справжню Європу.