Дрес-код: бути чи не бути?

C настанням теплих днів люди скинули з себе зайвий одяг. Сланці, шльопанці, босоніжки, голі пупки і бретельки від купальних костюмів тепер всюди.
Але, зайшовши, наприклад, у банк, ми потрапляємо в інший світ: строгий офісний стиль, блузки за статутом і піджаки... іноді Навіть стає ніяково за свій пляжний вигляд.

Може варто переодягнути офісних працівників влітку?
Адже головне – це професіоналізм, а не одяг, або все ж переодягтися самим?

Багато сучасні компанії дозволяють своїм працівникам одягатися зручно, вважаючи, що основним завданням працівників є їх якісна робота, а вже в чому вони прийшли – не суть. На наведеному нижче фото один із засновників і генеральний директор корпорації Apple Стів Джобс . Джинси, кросівки, водолазка – жодних краваток і лакових черевик.

Так було і в холдингу, в якому я працювала, але мені все одно доводилося відповідати суворому стилю. А все тому, що у нас на роботі тільки департамент бухгалтерії повинен був дотримуватися дрес-коду. Ніяких голих рук, голих ніг і взуття бажано закрита. Це було добровільно примусовим постановою нашого самого головного бухгалтера.

Але, зазначу, що вона і сама завжди була одягнена з голочки». По п'ятницях був «фрі-дей», коли можна було прийти в джинсах. Причому всі програмісти, дизайнери і розробники приходили на роботу як хотіли: у сланцях і пляжних шортах, майках і спортивних штанях. Творчі люди ... їх і не чіпали. Ось тут я не погоджуся – або корпоративна етика є або її немає – а так ніякого сенсу.

Ну було іноді навіть і прикро за таку несправедливість, адже влітку так хочеться похизуватися в міні, а тут особливо не розгуляєшся — дрес-код... От і доводилося переодягатися і зберігати піджаки в офісі. Благо, ще були кондиціонери, тому в костюмах ми відчували себе комфортно. Дрес-код все ж має бути, в міру, звичайно, але повинен.

Наведу ще один приклад, коли зневажливе ставлення співробітника щодо одягу може негативно вплинути на репутацію закладу. Нещодавно ми ходили з подругами в кафе. Дівчина-офіціантка була в білій майці, тому, коли вона нахилялася, щоб покласти вилки, прибрати келихи, то її пахви виявлялися прямо перед нашими обличчями. Знаєте, як-то було не дуже приємно.

Причому я звернула увагу, що інший персонал був одягнений у білі футболки з коротким рукавом, але ось мабуть футболки у неї не виявилося, і вона вирішила одягти майку. Виглядала офіціантка неохайно і негарно. Це гаразд ми, дівчата, відзначили цей момент і забули. А може бути більш вимогливий клієнт, який залишить неприємний відгук про заклад або негативну оцінку офіціантці.

Давайте будемо поважати один одного: не заходити у купальниках в магазини і торгові центри, не ходити в шортах і з оголеним животом до церкви, ховати білизну під одяг, а не показувати бюстгальтера і стирчать трусики. Адже, як мінімум, комусь це просто може бути неприємно.

Адже для купальних костюмів існують пляжі, для майок – дитячі майданчики та парки, а нижня білизна – має бути продемонстровано тільки в спальні. На роботі потрібно працювати, а не відволікати чоловіків відкритим бюстом і голим пупком, а перебуваючи в людних місцях не забувати про норми етики і правила поведінки.