Драцена

Інтер єр будинку
Кімнатні рослини

Драцена — кімнатна рослина, яка часто плутають з пальмами за подібність зовнішнього вигляду. Проте, смію запевнити, драцена — це драцена, походить з сімейства драценових. Видів їх безліч, у нас вдома росте Драцена облямована.

З'явилася вона у нас зовсім малою 4 роки тому. Я вже 8 місяців чекала доньку і як-то, прогулювалася квіткового ярмарку, побачила цілий прилавок з драцену, і дуже мені захотілося собі таке деревце.

Але з-за свого положення і неможливості піднімати і носити тяжкості, вибрала саму маленьку драценочку в горщику для розсади.

За ці роки вона здорово виросла, тепер у неї довгі одревенелые стебла, довгі листя. Живе вона у нас на кухонному підвіконні, влітку переїжджає на балкон.

Догляд за драценою

Драцена любить хороший полив і не витримує пересихання ґрунту. Любить яскраве світло, але не прямі промені їй не подобаються. В приміщеннях з центральним опаленням потребує регулярного обприскування, і просто без розуму від душу хоча б раз на місяць.

Розмножувати драцену можна відрізаними верхівками і шматками стовбура, порізаного на частини не менше 10 см завдовжки. Їх треба ставити воду і чекати появи коренів, потім розсаджувати по горщиках.

Драцена-мама, втративши верхівки, найвірогідніше дасть нові пагони з бічних бруньок. Всі ці маніпуляції можна здійснювати тільки навесні.

Стара драцена, якщо чесно, не дуже привабливо виглядає, у неї тонкі, часто криві від перестановок під час росту, безлиственные стовбури, і лише верхівки пишні та зелені.

Тому років через 5 драцену варто омолодити — стовбури порізати на шматки і використовувати для розмноження, а сама бабуся дасть відростки, і ще можна молоде покоління підсадити в той же горщик для густоти заростей.

Цим я і займуся наступної весни.