Довгоочікувана вагітність — завжди щастя?

Моя однокласниця Світла вийшла заміж досить рано, в 21 рік. Зараз їй теж 32, як і мені. У неї двоє діток. Але коли-то їх відсутність було справжньою проблемою.

Зародження сім'ї

Світла поринула в сімейне життя, будучи студенткою. Чоловік її старше зовсім на трохи. І хоч до того часу якраз закінчив універ, роботи не мав взагалі ніякої, не кажучи вже про прибутковою і постійною.

Тільки почуття так кипіли, що вони не захотіли нічого чекати: ні його працевлаштування, ні її диплома, ні якогось окремого житла. Весілля зіграли скромне, але веселу і пам'ятну і для них самих, і для гостей.

Поки для себе

Зате ці плани вони почали потихеньку втілювати в життя після одруження. Тільки от вирішили з дітьми не поспішати. Перший і другий рік всі знайомі і родичі це схвалювали і прекрасно розуміли становище.

Далі Світла закінчила інститут, а Максим знайшов роботу. Не начальником, звичайно, але досить непогану для молодого хлопця після Вузу і без особливого досвіду роботи. Квартиру спочатку знімали, а через півтора року вирішили взяти однушку в іпотеку.

Одного бажання мало

Родичі почали тиснути з дитиною після набуття нового житла. Але подружжя особливо не поспішали. У Свєти взагалі був якийсь панічний страх перші півроку. Боялася, що вони не зможуть виплачувати щомісячні внески. Але після 8-9 місяців якось заспокоїлася. Так-то все під контролем було.

Тут вони вирішили, що пора і дитинку народити. Квартира майже своя є, робота є, 2,5 року вже разом у законному шлюбі. Тільки виявилося, що одного бажання мало.

Світла була готова до того, що після тривалого прийому протизаплідних вагітність настане не відразу. Гінеколог попередила, що треба почекати півроку або трохи більше. Але минув рік, і нічого. Два. Три.

Треба сказати, лікарі нічого не знаходили, хоч обстежувалися вони обидва. За медпоказаннями і він, і вона були здорові і здатні до зачаття.

Вагітність і пологи

Коли Світла завагітніла у свої 28, її щастю не було меж. Хоч тривало це недовго. Токсикоз був патологічним, всі ці місяці вона погано себе почувала. Але заради дитини була готова терпіти! Якщо чесно, я її дуже добре розумію.

Далі були пологи, годування. Тут все як у всіх загалом. На її щастя, без патологій. І якось вони розслабилися.

По-перше, Світла чомусь вірила в те, що поки годує, точно не завагітніє. Як на мене, це якийсь міф. Тому що навіть серед моїх знайомих і подруг в цей період так вийшло не у однієї і не двох.

По-друге, за доньку вони билися 4,5 року! Їй здавалося, що друга вагітність, якщо колись і настане, то знову після тривалих спроб. А настала вона менше, ніж через рік після перших пологів. Вона народила другу дівчинку.

Несподіванка

Якщо чесно, сама не знаю, як так вийшло. Але після школи ми зі Свєтою хоч і не втрачали ніколи зв'язку, але надто вже тісно не спілкувалися. А після народження дітей зблизилися. Якщо б у мене теж був малюк, це було б простіше пояснити. Але не суть.

Зараз старшій її дівчинці три, а молодшій трохи більше року. Світла нерідко скаржилася мені, що втомлюється і т. д. Тільки я не загострювала на цьому увагу. Як на мене, це досить звичайна ситуація, коли молода мама, та ще з двома дітками такого віку, не висипається, іноді дратується і т. д. Нерви-то ні в кого не залізні.

Тільки останні півроку я стала помічати, що ці скарги все більш часті і носять вже зовсім інший характер. Коли Світла перший раз сказала, що дочки її дратують, я теж віднесла це все до накопиченої втоми.

Але з кожною нашою зустріччю я помічаю все більше і більше її агресії в їх адресу. Як на мене, це вже вийшло за межі якихось допустимих норм. Вона навіть на однорічну дівчинку постійно зривається, а вже про старшої взагалі мовчу.

Мої спостереження

Безумовно, я не лікар і не перебуваю в їх сім'ї по багато годин. Але мені стало здаватися, що тут вже пахне проблемами зі здоров'ям. Як мінімум, нервовим розладом, а можливо, і якимось психічним захворюванням. Все-таки ненормально, коли жінка так себе веде і майже кожен день говорить: «Навіщо я їх народила???»

Мені дивно і страшно на це дивитися, так як раніше Світлі я в такому стані не бачила. Пропонувала їй піти до психотерапевта, вона відмовилася. На психолога ніби як спочатку погодилася, але тепер кожен раз у неї якісь відмовки. Не можу ж я її вести насильно. І ніби як права на це не маю, хоч і подруга, і хочу допомогти. Поки ситуація ніяк не вирішується.

Дівчатка, у вас траплялося щось подібне?