Допомога дитині: кров з носа

У нас перше бойове хрещення — перший раз розбили ніс. Це найбільш часта причина кровотечі з носа, але найголовніше — не розгубитися і не панікувати. Щоб зупинити кров з носа, потрібно дотримуватися кількох правил, які допомогли зупинити кров з носа моїй дитині:

— не треба закидати дитині голову, так як це викликає блювотні позиви, стимуляцію припливу крові до голови, а значить, і збільшення кровотечі;

— заборонено закидати дитині голову під час носової кровотечі, щоб кров малюк не вдихнув у бронхи;

— закривати ніс дитини хустинкою, виявляється, абсолютно марно;

— щоб кров перестала текти, потрібно нахилити дитини вперед. Завдяки цьому судини під дією кисню самі закупорять тромбом кровотеча;

— щоб прискорити процес «тромбування», тобто зупинення кровотечі, потрібно прикласти на кілька хвилин щось холодне до перенісся (наприклад, лід).

Навіть, якщо з розбитого дитячого носика витекло багато крові — нічого страшного. Головне, щоб вдалося швидко зупинити кровотечу. Якщо кровотечу не вдається зупинити, значить, є привід звернутися до лікарів за допомогою.

У своєму випадку я розглянула лише одну причину кровотечі з носа — падіння дитини, але існують і інші більш серйозні причини, вдаватися в які я не буду, не маючи спеціальної медичної освіти =)