Домогосподарка за покликанням

Раніше мені здавалося, що бути домогосподаркою – багато розуму не треба: підлоги помила, попрала, приготувала обід. Ну, що з неї ще взяти? Поговорити ні про що, хіба що про дитячих пелюшках та про те, що зварити сьогодні на вечерю. Не доглядає за собою, не фарбується. Саморозвитком, само собою, не займається. Адже колись – стільки серіалів за день потрібно переглянути.

І ось я сама стала домогосподаркою. Тимчасово, звичайно. Поки дочка в садок не піде. Але перетворилася я саме в класичну домогосподарку, яка і на жінку не схожа: непримітний створення в старій одежі з погаслим поглядом, яка покірно несе свій тяжкий хрест – клопоти по господарству. Озлоблена на весь білий світ.

Я так би, напевно, і продовжувала бути жертвою обставин, якби одного разу в наш дім не переїхала нова сім'я. На перший погляд, звичайна така: мама, тато та 2 дитини – хлопчик і дівчинка. Їх мама працювала домогосподаркою. Так-так, я не обмовилася, саме працювала, тому що: по-перше, виглядала вона завжди на всі 100 – струнка, доглянута, одягнена з голочки навіть на прогулянці з дитиною, і, по-друге, діти в неї – обласкані і слухняні. А-ля щаслива американська домогосподарка. І як це в неї виходило, розуму не прикладу. І так тривало, поки я випадково не опинилася у неї в гостях.

Будинок у неї був в ідеальному стані – чисто, затишно, смачно пахло. Господиня будинку в миленьком спортивному костюмчику метушилася на кухні, однією рукою закидаючи в духовку шарлотку, а інший – спритно притримуючи рветься допомогти малюка. І все це з чарівною посмішкою.

Більшість речей у будинку були зроблені її руками: скатертина на столі з оригінальним малюнком ідеально гармоніювали зі шторами, у ванні лежало чудово пахне мило і навіть туалетний папір була підібрана в тон кахлю. Тим часом господиня будинку говорила про те, що ввечері треба буде з'їздити на йогу, а у вихідні, нарешті, вдасться зустрітися з подругами і обговорити з ними недавно побачений французький фільм. В оригіналі, природно.

Сказати, що я була в шоці – нічого не сказати! До мене дійшло: домашнє господарство – це робота. І тут, як і в будь-якій професії, є успішні люди, а є аутсайдери. Успішні домогосподарки – це ті, які роблять свою роботу з душею, з вогником, талановито і креативно. Які постійно ростуть і розвиваються. У всьому: в кулінарії, в мистецтві догляду за собою, в спілкуванні з дітьми. Перераховувати їх цікавлять сфери діяльності можна до нескінченності. Ось таких жінок-домогосподарок за покликанням люблять чоловіки і діти і шанують подруги. Але таких серед нас вкрай мало...