Догляд за жирним волоссям - частина 2

Жирне волосся
Краса і здоров я
Краса й здоров я волосся

Який би не був тип волосся – сухі, нормальні, жирні – вони можуть виглядати красиво і ефектно, якщо за ними правильно доглядати.

Догляд за волоссям повинен бути систематичним і включати в себе декілька необхідних процедур – очищення, живлення, зволоження і захист від зовнішніх агресивних факторів.

Якого догляду вимагають жирні волосся?

Миття волосся

Визначення «жирні волосся», перш за все, включає в себе жирну шкіру голови. Тому всі косметичні і народні засоби по догляду за жирними волоссям спрямовані на зменшення саловиділення. Для цієї мети ще до процедури миття краще втерти в шкіру голови сік алое або трав'яний настій.

При митті голови має значення і температура води. При жирному типі волосся температура повинна бути прохолодною, в районі 22-30 градусів. Ні в якому разі не можна використовувати гарячу воду.

Частота миття при жирних волоссі в середньому повинна бути 1 раз в три дні. Щоденне миття не зменшить жирність волосся, але саловиділення буде відбуватися у більш інтенсивному режимі і до кінця дня волосся вже будуть знову жирними. Мити ж голову рідше, ніж раз в три дні недостатньо, волосся будуть мати сальний і неохайний вигляд.

Шампунь, як і бальзам-ополіскувач, краще змивати настоєм трав. Для цього добре підійдуть звіробій, кора дуба, шишки хмелю, кропива, хвощ польовий, мати-й-мачуха, корінь лопуха. Для приготування такого настою 2 столові ложки трав потрібно залити 1 літром окропу, прокип'ятити, дати настоятися протягом 20-30 хвилин, процідити.

Замість настою трав можна використовувати для ополіскування воду, розведену з оцтом в пропорції – на 1 літр води 1 столова ложка оцту. Цей варіант підійде для темного волосся. А для світлих настій ромашки (в такій же пропорції – 1 ст. л. на 1 літр) з додаванням лимонного соку.

Вибір шампуню

Шампунь повинен відповідати вашому типу волосся і шкіри голови.

У мене знайомий, який дуже переконливо говорив про те, що всі шампуні (також і пральні порошки і т. д.) розливаються по флаконам з різною маркуванням з однієї «бочки». Тобто виходило, що різні фірми, марковано для різних типів волосся, а засіб одне і теж, просто з додаванням різних ароматів.

Потім моя перукар спростувала таку версію. Та я й сама в цьому переконалася, коли мені якось подарували шампунь для сухого волосся.

Я відношу свої волосся до нормального типу волосся. Але якщо стоїть вибір між шампунем для сухого і нормального волосся» і «для нормального і жирного волосся», то я віддаю перевагу останньому.

Помивши кілька разів шампунем для сухого волосся, я переконалася, що він мені зовсім не підходить. Волосся лоснились, ставали жирними вже на наступний день.

Справа в тому, що шампуні для різних типів волосся відрізняються вмістом поверхнево-активних речовин (ПАР), силіконів, масел і т. д. Тому і дію вони мають різне.

Маски для жирного волосся

Хочу поділитися з вами варіантами масок по догляду за жирним типом волосся:

Білкова маска

1-2 яєчних білка (залежно від довжини волосся) збити в міцну піну, втерти в шкіру голови і волосся. Коли білок повністю висохне, змити маску і обполоснути відваром трав або водою з оцтом (лимонною кислотою).

Маска з жовтком

З'єднати 1 сирий жовток з 1 ч. л. спирту і 1 ч. л. води, розмішати до однорідності. Втерти в шкіру голови після миття голови. Тримати маску 10 хвилин, потім обполоснути, ретельно змивши маску.

Глиняна маска

З'єднати 1 ст. л. білої глини і 1 ст. л. блакитний, додати 1 ст. л. касторової (або реп'яхової) олії, 1 ст. л. будь-якого косметичного масла, 1 ч. л. вітаміну Е. Розмішуючи, додати теплу воду до отримання рідкої кремоподібної маси.

Нанести маску на шкіру голови, залишки розподілити по всій довжині волосся. Надіти поліетиленову шапочку, укутати теплим рушником і залишити на 1 годину. Змити маску теплою водою і вимити голову з шампунем.

Дріжджова маска

Розвести в теплій воді дріжджі і додати збитий яєчний білок. Нанести маску на шкіру голови, надіти поліетиленову шапочку і накрити рушником для збереження тепла. Через півгодини змити маску теплою водою.

Поради

— при жирній шкірі голови краще відмовитися від масажу, так як він стимулює роботу сальних залоз

— при проблему жирного волосся потрібно обмежити вживання алкоголю, солодких і гострих страв, і навпаки – збільшити споживання цинкоутримуючий продуктів

— не рекомендується сушити волосся феном

— між процедурами миття добре втирати лимонний сік в шкіру голови

А як ви доглядаєте за жирним типом волосся?