Догляд за пофарбованим волоссям - частина 2

Краса і здоров я
Краса й здоров я волосся
Фарбування волосся

Ні для кого не секрет, що фарба змінює структуру волосся і руйнує його зсередини. Проте незадоволення своїм природним кольором волосся, бажання зміни іміджу або приховування сивини підштовхують жінок на цей крок.

Будь-які волосся потребують догляду, а волосся, схильні до хімічної дії – тим більше. Враховуючи зміни структури – догляд повинен бути іншим, ніж до фарбування.

До нового 2012 року я постригла залишки фарбованого волосся, тепер у мене повністю свій колір. Але за 2009-2011 роки фарбування і зміни іміджу я придбала досвід, яким і хочу поділитися з читачками Ask Me Zone.

Косметичні засоби

Для успішної нейтралізації всередині волосини лужного середовища краще використовувати шампунь і додаткові кошти (бальзам-ополіскувач, кондиціонер) того ж виробника, що і фарба. Поєднання цих засобів забезпечить правильне і найбільш ефективний вплив на волосся.

Протягом перших тижнів після фарбування волосся потребують більш чутливе догляді, оскільки вплив лужного складу на структуру волосся все ще триває. У цей період слід використовувати косметичні засоби відновлюючого характеру. Це може бути шампунь, бальзам ополіскувач, маска, маска-крем, кондиціонер-спрей, сироватка.

Для укладання фарбованого волосся слід користуватися феном тільки в крайніх випадках і висушувати їм волосся не до кінця. При цьому необхідною умовою є застосування термозахисних коштів, що пом'якшують шкідливий вплив на волосся. Мені завжди було шкода мої волосся після фарбування, і я сушила їх тільки природним шляхом.

Застосування народних засобів при митті

До миття голови можна нанести маску з підігрітого на водяній бані реп'яхової олії. Але від цього засобу слід відмовитися в тому випадку, якщо у вас жирне волосся.

Кінці при будь-якому типі волосся краще змастити касторовою олією.

Корисні поживні властивості курячого яйця для організму, а значить, і для волосся зокрема, ні для кого не секрет. Яєчний жовток можна використовувати замість шампуню для очищення і живлення фарбованого волосся.

Попередньо його потрібно розвести невеликою кількістю води кімнатної температури. Ще один варіант – додати жовток до шампуню. Змивати яєчний шампунь потрібно ледь теплою водою.

Для зміцнення фарбованого волосся після миття їх треба обполіскувати відваром кропиви, ромашки, чистотілу, деревію або липового цвіту. Мій улюблений варіант – ромашка. Але вона здатна трохи освітлити волосся, це потрібно врахувати.

Маски для фарбованого волосся

У період фарбування, мелірування та колорування я користувалася такими масками:

Маска для шкіри голови

Поєднати в рівних пропорціях видавлений часник, сік цибулі і сік лимона. Перемішати і нанести на вологу шкіру голови на 25-30 хвилин, потім змити кип'яченою водою з соком лимона для нейтралізації запаху.

Поживна хлібна маска

250 г житнього (!) хліба залити окропом, залишити в теплому місці на 4-6 годин. Процідити і відфільтрувати кілька разів через марлю, складену в два шари. Отриману кашку нанести на волосся масажними рухами. Змити теплою водою.

Зміцнююча маска

Збити 3 яєчних жовтки, додати 1 ст. л. меду і 1 ч. л. касторової олії. Ретельно розмішати. Нанести на вологі волосся на 30-40 хвилин, змити теплою водою.

Поради

— після фарбування вимити голову краще не раніше, ніж через три дні

— після фарбування потрібно дочекатися повного висихання волосся, а вже потім розчесати їх, інакше волосся буде травмовано

— завивати фарбоване волосся щипцями можна тільки в тому випадку, якщо вони повністю сухі, ні в якому разі не мокрі

— регулярне рівняння волосся запобіжить проблему посічених кінчиків і забезпечить вашим волоссю доглянутий вигляд

А як ви доглядаєте за фарбованим волоссям?