Догляд за орхідеєю

Інтер єр будинку
Кімнатні рослини

Моя любов до орхідей почалася більше двох років тому. З того моменту, як я потрапила на виставку цих квітів у Нікітському ботанічному саду.

Відвідування виставки орхідей

До цього орхідеї мені подобалися. Але на виставці я побачила ЩОСЬ!

Плямисті, смугасті, сині, жовті, сітчасті – я не встигала фотографувати, тому що одна подобалася більше іншого!

Виставка була зібрана в крихітному приміщенні, і орхідеї розташувалися прямо на інших кімнатних квітах, що анітрохи не відволікало увагу від них, а, навпаки, преумножало цю неземну красу.

Ось фото, як і на початку топіка, з цієї виставки. Тепер ви розумієте, чому орхідеї підкорили моє серце всерйоз і надовго?

Збір інформації про догляд за рослиною

Я не відношу себе до удачливим або дуже турботливим квітникарям, тому довго не могла зважитися на придбання такого «домашнього дива».

Знайомі розповідали дуже різні відгуки: у кого-то орхідея росла в тумбочці під телевізором в темному кутку кімнати і цвіла, не припиняючись, у когось- довго спала і скидала бутони від найменшого зміни температури.

Поява «Білосніжки»

Назбиравши побільше інформації про догляд за орхідеями, я зважилася спробувати свої сили. Тепер на моєму вікні живе така білосніжна красуня.

Я її поселила на північному вікні, тому що орхідеї люблять розсіяне світло. А взимку обіцяла перенести на східне.

Поливаю зануренням горщика в ємність з водою. Орхідея сама за 30 хвилин вип'є стільки води, скільки потрібно. Поки вона цвіте, додаю у воду добриво для орхідей. У теплу пору року полив проводжу раз на тиждень.

Обприскую листя двічі в день очищеною водою. При цьому стежу, щоб усередині листа не накопичувалася волога.

Є такий вираз «Орхідею губить переуход».

Від того, що квіти орхідеї такі красиві, початківцям квітникарям хочеться зробити що-небудь ще, щоб вони цвіли краще. Частіше полити, сильніше підгодувати, поставити на сонечко. А орхідеї цього ой як не люблять! У подяку вони хіба що скинуть бутони.

Зимівля орхідеї

Взимку можна влаштувати рослині імітацію посушливого сезону, скоротивши частоту поливу до одного разу на місяць. Орхідеї вимагають довгого, до 12 годин світлового дня. В умовах нашого клімату їм краще подовжити світловий день, підсвітивши фитолампой.

Радять по закінченню цвітіння не зрізати квітконоси. Орхідея може подумати-подумати, і знову відростити від старого новий квітконіс.

Мені довелося чути багато історій про те, як хто доглядає за орхідеями.
Але одного разу я побачила фотографії з о. Балі – природного середовища їх проживання.

Завдяки вологому і теплому клімату, рівномірній температурі вони ростуть там букетами, практично без ґрунту і взагалі як завгодно. І такого рясного цвітіння я не бачила навіть у самого завзятого квітникаря.