Догляд за губами - частина 2

Засоби по догляду за волоссям
Краса і здоров я
Краса й здоров я волосся

Губи, як і будь-яка частина тіла, потребують догляду. До того ж шкіра на губах дуже ніжна і схильна різним негативним зовнішнім впливам.

Що ж робити для того, щоб вони були красивими і здоровими?

Харчування

Коли ми думаємо про губах – їх зовнішньому вигляді, виникли проблеми – ми часто забуваємо про те, що їх стан залежить у тому числі і від нашого раціону.

Для здоров'я губ в першу чергу необхідні вітаміни А, Е і всі вітаміни групи В. Харчування при цьому схоже з раціоном, необхідним для росту волосся.

Також не слід забувати, що контакт губ з їжею дуже холодної або дуже гарячої температури шкідливий для чутливої шкіри.

Масаж

Масаж є невід'ємною частиною догляду за губами. Будь-який вид масажу покликаний поліпшити кровообіг губ і зберегти їх природну форму і свіжість.

Ось які варіанти я використовую для підтримки губ у формі:

Масаж зубною щіткою

Цей масаж потрібно робити щодня після чищення зубів. Краще виділити для нього окрему щітку. Нанести на неї крем для губ і акуратно масажувати круговими рухами.

Масаж рушником

Куточок м'якого махрового рушника змочити теплою водою і масажувати губи. Після нанести крем або косметичне масло на ваш вибір.

Масаж пальцями

Виконувати легкі постукуючі руху по губах подушечками пальців протягом 1-2 хвилин, а потім змастити губи жирним кремом, прибрати надлишки через 10 хвилин.

Вибір косметичних засобів

Губи піддаються постійному впливу сонячних променів, вітру, а взимку ще й морозу. Все це сприяє утворенню зморшок і втрати пружності ніжної шкіри.

Захистити її від шкідливого впливу зовнішніх факторів покликані різні косметичні засоби, до вибору яких треба підходити уважно.

Звичайно, ціна косметики не завжди гарантує якість, тим не менш, мене завжди бентежать дешеві кошти. Адже у вартість входять і інгредієнти, і зарплата працівників, і накрутка магазину і т. д. Виникає питання – якщо засіб коштує дуже дешево, з чого воно зроблено?

Що стосується засобів для губ, то найчастіше продукція цієї цінової категорії виготовляється на основі гліцерину і вазеліну. Тому їх ефект – короткочасний.

Зараз багато хто, бажаючи йти за натовпом, намагаються збільшити обсяг губ. Напевно, у свідомості сидить те, що це більш привабливо, інакше навіщо? Хто і чому вирішив це – на мій погляд зрозуміло – знову комерція. Треба ж заробляти гроші, а для цього викликати хвилю інтересу до продукції, створивши на неї попит. І бажаючих віддати за це гроші – досить.

Тому багато фірм випускають засоби для збільшення губ. Найчастіше вони містять ментол або перець. А так як шкіра на губах гіперчутлива, то досить часто подібні засоби викликають свербіж, печіння, набряк, запалення.

Зрозуміло, вибір будь-якого косметичного засобу носить індивідуальний характер. Я користуюся бальзамами для губ фірми Nivea. Перепробувавши кілька різних фірм, я зупинилася саме на цій.

Але постійно зустрічаю серед знайомих суперечливі відгуки про них. Кому дуже подобається, комусь не подобається зовсім.

Зняття декоративних косметичних засобів

Зараз ринок косметичних засобів для губ досить широкий. Більшу його частину складають помади. Серед них користуються попитом помади з високою стійкістю. Звичайно, це зручно у багатьох випадках, особливо, якщо немає можливості поправити макіяж, але наскільки нешкідливо?

У складі стійких помад містяться фарбувальні речовини, що проникають у слизову оболонку. Якщо ви все ж таки віддаєте перевагу помадам цього роду, то потрібно пам'ятати про необхідність повного видалення цих речовин після використання.

Для зняття помаду з губ можна використовувати будь жиросодержащее засіб – це може бути молочко для зняття макіяжу або спеціальний крем для зняття губної помади.

Я використовую перший варіант – молочко для зняття макіяжу з екстрактом брусниці фірми «Чиста лінія».

Наношу на ватний диск невелику кількість молочка і акуратно знімаю помаду.

Я раджу не економити гроші на засоби для зняття макіяжу. Справа в тому, що залишати помаду – в будь-якому випадку шкідливо, а змивати водою з милом – теж невдалий варіант, тому що мило висушить шкіру губ. Просто витирати помаду ватою або серветкою також небажано. Шкіра губ дуже ніжна і обертальні рухи такого роду впливають на неї негативно.

Маски для губ

Для шкіри губ, як і для шкіри обличчя, існує чимала кількість масок. Хочу поділитися з вами найбільш доступними і мною улюбленими масками:

Розгладжуюча маска

До 1 чайній ложці сиру додати трохи сметани і кілька крапель персикового масла. Перемішати масу нанести на губи на 10 хвилин.

Поживна маска

До сметані додати трохи морквяного соку, розмішати, нанести на губи на 5-7 хвилин, а потім змити прохолодною водою температури.

Пом'якшувальна маска

Натерти на дрібній тертці яблуко (1 столову ложку), додати до нього 1 ч. л. вершкового масла, накласти на шкіру на 20-30 хвилин, потім змити прохолодною водою.

Зволожуюча маска

Змішати огірковий сік, мед, сметану і сир, накласти на шкіру, змити через 15 хвилин, змастити губи косметичним маслом.

Чайний компрес

Ватний диск намочити заваркою чорного чаю і накласти на шкіру на 15-20 хвилин. Після компресу нанести крем або косметичне масло.

Також для підтримки губ у формі, захисту від лущення і потріскування, можна просто змащувати губи медом, вершковим маслом або будь-яким підходящим вам косметичним маслом.

Я використовую другий і третій варіант. Справа в тому, що я не можу байдуже ставитися до присутності меду на своїх губах. Мені весь час хочеться його з'їсти або якось прибрати з них. У підсумку я так і роблю, забуваючись. І весь результат нанівець.

З косметичних масел мої улюблені для губ це кунжутна і масло жожоба.

Вони добре зволожують губи і загоюють маленькі тріщинки.

А які засоби для догляду за губами використовуєте ви?