Догляд за фікусом Бенджаміна

Інтер єр будинку
Кімнатні рослини

Фікус Бенджаміна – дуже поширене декоративно-листяна рослина. Сьогодні хочу розповісти про деякі правила догляду за ним, перевірених на власному досвіді.

Ряболиста форма фікуса Бенджаміна

Кажуть, що ряболиста форма цього фікуса – вибаглива до нестями. Я довго теж так вважала (бо і в мене не прижилася), поки не побачила в місцевій оранжереї це рослина висотою під три метри.

Такої густоти крони не бачила ніде! Ділюся з вами побаченим (на першому фото).

А фікуси Бенджаміна з звичайними темно-зеленим листям ростуть у мене вже давно.

Не перестаю дивуватися тому факту, що у такого великого рослини так мало коренів. Дерева висотою більше метра досить четырехлитрового горщика.

Одного разу по доброті душевній я вирішила пересадити свій фікус в більший горщик. Дістала з землі, а коріння-то за два кулачка. Подумала і повернула назад в колишній, замінивши землю.

Увага, щитівка!

Одним з поширених шкідників фікусів є комаха — щитівка. Як правило, щитівка живе зі зворотного боку аркуша, виглядає як бурі маленькі цятки, які можна сколупнути нігтем.

На щастя, щитівка не береться нізвідки. Якщо нові рослини в будинку спочатку поміщати в карантин, не допускаючи контакту зі старожилами, то все буде в порядку.

Але якщо щитовку пропустили – це комаха важко вивести. Я пробувала два методи боротьби з щитівкою: господарське мило і спеціальні отрути, наприклад, «Актелік».

Більш ефективною вважаю обробку «Актеликом», але обприскування їм необхідно проводити на вулиці. Розводжу 1 мл препарату на 1 літр води і обприскую листя, гілки та грунт. Через два тижні проводжу повторну обробку.

Якщо щитівка виявлена взимку, то тут виручає господарське мило. Я його подрібнюю і заливаю теплою водою. Ватним тампоном, змоченим в мильній кашки, протираю кожен листочок, кожну гілочку.

Через дві години змиваю мило під проточною водою. При цьому бажано накрити землю в горщику поліетиленом, щоб уникнути переливу, і не розмити землю. Повторити обробку через два тижні.

На початку я боролася з щитівкою методом проб і помилок.

Коли перший раз зіткнулася з щитівкою, мені порадили обробити господарським милом. Я опрацювала, і в думках не могла подумати, що його треба потім змити. Попалила листя і потім довго доглядала рослини.

Так що недооцінювати силу впливу господарського мила на рослину не слід.

Формування крони

Приємно дивитися на правильно сформований рослина з густою, рівномірної шапкою. Фікус в плані формування як пластилін, яким захочеш, таким і буде. Можна завити три фікуса кіскою, можна загнути дві рослини в арку чи серцем або виростити дерево зі спіральним стовбуром.

Зізнаюся, я не фахівець у цій справі. Хоча, направляю гілки в потрібну сторону, фіксуючи їх дротом, а гілку, яка стирчала не до місця, обвила навколо стовбура. Приблизно раз на рік підстригаю крону, щоб зробити її гущі і більш правильної форми.

Стригти намагаюся так, щоб пагін, який прокинеться з крайньої нирки, був спрямований всередину куща.

А як ви доглядаєте за фікусами?