Дитяче «ні». Як реагувати?

Моїй донечці ще не має і 2 років, а вона вже стала активно проявляти свій характер, свій опір. Особливою популярністю у неї користується «ні». Так, останнім часом це слово я стала від неї чути частіше, ніж яке-небудь інше.

Іноді я розумію, чому вона каже «ні», але іноді для мене це залишається загадкою.

Ясна «ні»

Наші бабусі і дідусі просто обожнюють, коли донечка називає тварин, вимовляє їх звуки. При зустрічах вони першим ділом просять її сказати «собачка, кішечка, корова». Раніше вона говорила, а тепер на прохання реагує завжди одним відповіддю — «ні».

В принципі, це я розумію. Таку реакцію можна пояснити тим, що їй вже не особливо цікаво кожен раз говорити одне і те ж.

Нерідко негативний відповідь звучить, коли їй щось не подобається. Наприклад, на прохання викинути папірець у смітник, вона неодмінно каже «ні». Звичайно, навіщо щось робити, якщо цим предметом можна пограти?

«Немає» за межами мого розуміння

Іноді у доньки з'являється настільки активне бажання говорити «ні», вона починає так відповідати, навіть якщо і не хоче так говорити.

Судіть самі. Ми повертаємося з прогулянки, я пропоную доньці печиво. У відповідь чую «ні». Але я-то знаю, що вона любить солодощі, тому мене така відповідь неймовірно дивує.

Спочатку я вирішила умовити її. Пояснила, що печиво смачне. Але не тут-то було. Донька була непохитна. Потім я стала з нею погоджуватися: ні, так ні. Дівчинка заплакала від думки, що залишилася без солодкого. Але! Все одно не поспішала погоджуватися.

10 хвилин минуло в її «ні», яке супроводжувалося гіркими сльозами. Я вирішила нічого їй більше не говорити, а просто поклала поруч з нею печиво і пішла в іншу кімнату. І диво сталося! Вона схопила це печиво і почала тріскати. Але навіщо треба було говорити «ні», я так і не зрозуміла.

Не менш дивовижний випадок стався і вчора. Знову-таки повернулися з прогулянки, і донька не захотіла вилазити з коляски. Я вже переодягнулася, стала займатися домашніми справами, а дочка все сиділа й не забувала при вигляді мене зайвий раз сказати «ні».

Я просто заради інтересу не чіпала її. Вона просиділа в колясці 30 хвилин! Чому??

Як реагувати на дитяче «ні»?

Для себе я вирішила поки що не намагатися переконувати дитину. Ні — так ні. Нехай вона сама усвідомлює, до чого призводить така відповідь. Може, зрозуміє, що це неправильно. А, може, і я зрозумію, що вона права, і сидіти в тій же колясці 30 хвилин — навіть дуже корисне заняття!