Дитина бреше. Що робити? - частина 2

10-річна дитина моєї подруги регулярно бреше. Подруга в розгубленості звернулася до психолога. Про те, що порекомендувала психолог, і чим все закінчилося, мені і хотілося б сьогодні розповісти.

Подруга Валерія

Два місяці тому я випадково зустрілася з подругою Валерією. Вона дуже емоційно поділилася зі мною своїми переживаннями щодо поведінки дочки.

Вся справа в тому, що 10-річна донька їй регулярно бреше. Вона неодноразово виривала листи з зошитів, де стояли погані відмітки, сама ставила собі оцінки в щоденник, замовчувала про додаткових заняттях, не записувала домашні завдання.

Подруга в розгубленості. Розмови не приносять результатів, як і покарання у виді позбавлення задоволень, а застосовувати фізичну силу не хочеться.

Сама Валерія в розлученні і вже досить давно живе удвох з дочкою. Вона працює не покладаючи рук, тому збудувати довірчі відносини з донькою не завжди є час і сили.

Що підказати подрузі я не знала. Але у мене в загашнику є телефонний номер дитячого психолога, яким я і поспішила з нею поділитися. І Валерія звернулася за допомогою до фахівця.

Психологічна консультація

На консультацію Валерія пішла сама. Їй хотілося зрозуміти, що вона робить не так і як вплинути на свою дитину.

Психолог порекомендувала ретельно розібратися в причинах брехні дитини. Виявляється, дитина може брехати по десяткам причин. Серед них і занижена самооцінка, і страх покарання, і страх розчарування батьків, і прагнення здаватися краще, ніж він є насправді, і маніпуляції.

Перше , що треба було зробити моїй подрузі – це набратися сил приймати часом гірку правду від власної дитини.

Другий , це навчитися не брехати дитині про свої почуття, подаючи таким чином справжній приклад.

Якщо дитина все ж продовжує брехати , не треба читати нотації. Достатньо лише закликати його до відповіді доброзичливим тоном. Дитина не повинна вдаватися до брехні від страху бути незрозумілим і покараним.

Результат консультації

Валерія дуже відповідально поставилася до рекомендацій психолога і стала вести себе з дитиною інакше.

Для початку вона виявила, що брехала донька тільки на тему навчання. Більш глибокі з'ясування причин виявили те, що донька почала відставати в школі і дуже переживала з цього приводу. А так як багато дисципліни були вже порядком запущені, вона воліла просто ігнорувати домашні завдання і додаткові заняття.

Розуміючи, що може бути покарана, 10-річна дівчинка вибрала обман. А попросити про допомогу соромилася, так як бачила, що мама і без того дуже втомлюється на роботі.

Поведінка Валерії

Після з'ясування обставин, Валерія вирішила переглянути свої пріоритети. Адже психологічний комфорт дитини значно важливіше будь-якої роботи на чужого дядька. Зараз вона навчається, виходячи зі стін офісу, залишати робочі питання там, а додому приходити усміхненою і відкритою для спілкування з дитиною.

Донька Валерії теж стала більш відкритою і життєрадісною. Вона перестала боятися підійти до мами з питанням або проблемою у навчанні і не тільки. Вони стали дуже близькі за цей період.

Я ж все мотаю на вус. У мене теж росте донька. І мені дуже хочеться її виростити впевненою в собі, самостійної і щасливою дівчинкою. Щоб їй не доводилося вдаватися до брехні, щоб бути прийнятою і зрозумілою власною мамою.

А ви коли-небудь стикалися з проблемою брехні власної дитини?