Де і з ким народжувати

Скоро в моєму житті з'явиться диво — моя донька. Стать дитини я дізналася ще на 22 тижні. З того моменту стала більш відповідально підходити до підготовки до пологів і ретельніше готувати чоловіка. Народжувати я збираюся з ним.

Підготовку до пологів можна розбити на кілька етапів. Пологи – це дуже важлива подія і пускати все на самоплив зовсім не хочеться. До 30-го тижня хвилюватися не варто. Підготуватися до пологів часу ще вистачає. Ставитися до вибору лікаря пологового будинку потрібно без паніки.

Вибір лікаря

Потрібно вибрати хорошого лікаря — професіонала, адже він або акушерка першими візьмуть на руки вашого малюка. Для лікаря важливий досвід і, звичайно ж, талант. Напевно є подружки, які можуть порекомендувати хорошого лікаря. Яку інформацію можна отримати з інтернету.

Загалом, за кілька днів збору інформації можна буде скласти список кандидатур.

Але все вирішить особиста зустріч з лікарем і ваша інтуїція.

Потрібно уточнити, чи зможе цей доктор приїхати в будь-який момент, щоб прийняти у вас пологи. Перше враження про людину залишається найважливішим, але все одно дізнайтесь, скільки пологів він вже прийняв, може, якісь його пацієнтки, дадуть вам свої коментарі.

І не соромтеся задавати лікаря питання, які у вас накопичилися. Це теж допоможе визначитися.

З лікарем я визначилася відразу. Мені хочеться, щоб пологи приймав той лікар, який стежив за мною всю мою вагітність. Він знає мої фізіологічні особливості, враховує мої вікові та набуті захворювання. І приємніше, погодьтеся, народжувати у того, кому довіряєш протягом 9 місяців.

Вибір пологового будинку

Якщо визначилися з лікарем, тоді автоматично питання вирішене і з пологовим будинком. Якщо ще не визначилися з лікарем, тоді потрібно зібрати інформацію про пологових будинках, адже репутація говорить багато про що.

Є пологові будинки, в яких є крісла для вертикальних пологів, а в передпологовій може бути навіть ванна або басейн. Приміром, інший пологовий будинок менш комфортний, але там кращий медперсонал. Дуже добре, якщо душ і туалет знаходяться в палаті.

Існує багато нюансів, які вплинуть на ваш вибір.

Для впевненості, що народжувати будете саме в тому пологовому будинку, який самі вибрали на 32-му тижні, необхідно погодити з головним лікарем і підписати у нього обмінну карту.

Законодавство забороняє офіційно пологи на дому. Можливо, знайдуться прихильники такого варіанту пологів, але ризикувати не варто. Це дуже небезпечно як для мами, так і для малюка.

На сьогоднішній день практично в кожному пологовому будинку можна партнерські пологи. Якщо зважилися народжувати з чоловіком, тоді йому доведеться здати аналіз крові на інфекції та зробити флюорографію. Очікувати результат доведеться тиждень, тому потрібно потурбуватися про це заздалегідь.

Не забувайте, що відгуки про будь лікаря, акушере/гинекологе, можна почути як позитивні, так і негативні. Визначаючись, якого ж лікаря довірити поява вашого малюка на світ, не забувайте, насамперед, про своїй інтуїції.

А як ви готувалися до пологів, з ким народжували?