Дари моря

Ми з дитиною знаходимося зараз на узбережжі Іспанії, де тепле-тепле море, особливо після обіду. Відпочивши і чесно поспавши іспанську сієсту, ми виходимо на пляж не тільки, щоб купатися, але і щоб збирати красиві мушлі.

На нашому узбережжі їх не так щоб дуже багато — треба шукати. Але враховуючи, що море дрібне дуже довго, буквально іспанська Анапа, то шукати є де. До того ж прозора вода має до заняття, а наявність маленького дитячого відерця спрощує збір.

Черепашки зустрічаються всякі — і живі, і мертві. Дитина у мене гідний представник Грінпіс — побачивши живу оболонку, тут же вимагає, щоб я відпустила її назад: «Вона жива! Там молюск!» Природно, такі черепашки ми не збираємо, а відразу відпускаємо у море, навіть намагаємося закинути подалі. Живими зустрічаються двостулкові черепашки, раки-самітники та рапани. Також багато риб, але їх ми, ясна річ, не ловимо.

А ось іспанці рибалять на причалах і збирають рапанів. Що вони з ними роблять — не знаю. Можливо, готують. Кажуть, ці молюски дуже смачні.

Сьогодні вранці витягуючи мушлі з сумки (попередній збір), я виявила життя в одній з них. Спочатку подумала, що здалося, стукнула по черепашці — молюск зовсім сховався. Значить, не здалася. Вимила клітинку під порційного джему (в готелях такі на сніданок дають, ми з Лісабона привезли), налила туди воду з зеленого відра і пустила «відлюдника». Ось дитинча встане, підемо випускати в море!

Бережіть природу!