Данина моді або хвороба сучасності

«Дівчата, я сьогодні таку дієту в журналі знайшла!» Як часто доводиться чути цю фразу від своїх подруг, які зовсім не страждають від ожиріння. Чому ж дівчата так критично ставляться до своєї фігури і все більше цікавляться різними способами схуднення, починаючи від фізичних вправ і закінчуючи повною відмовою від їжі?

У всі часи ідеал жіночої краси помітно відрізнявся. У середні століття вважалося, що чим повніше дівчина, тим краще, адже вона, напевно, зможе народити здорових дітей. А в епоху Ренесансу цінувалися стрункі бледнокожие дівиці, які при найменшій можливості втрачали свідомість. Відбувалося це зовсім не з-за підвищеної чутливості, а було прямим результатом недоїдання і жахливо пережимавшего фігуру корсета.
У наш час склався свій еталон краси. Він дивиться на нас з екранів телевізорів, з модних журналів і подіумів. Це образ високої стрункої моделі 90-60-90 з підтягнутим животом і вузькими стегнами.

Далеко не всі дівчата вписуються в ці параметри. Але в гонитві за модою більшість з них домагається такого результату шляхом виснажливих дієт та фізичних вправ, часто не замислюючись, до яких наслідків для здоров'я це може призвести.
Сьогодні на сторінках журналів та газет, на спеціалізованих сайтах можна знайти так багато новомодних дієт і порад, що просто диву даєшся, як далеко зайшла фантазія людини. Результатом такої інформаційної обробки є постійне експериментування з дієтами. Це може призвести до порушення харчових переваг, що є причиною виникнення розладів харчової поведінки або нервової анорексії.

Нервова анорексія – це патологія, яка виражається в надмірно наполегливому прагненні до схуднення. При цьому змінене ставлення до їжі ґрунтується не на реальному вазі тіла, а на твоїх відчуттях надмірності ваги, яке підтримується оточуючими людьми. Досить гострого зауваження подруги з приводу фігури, щоб дівчина почала ще більше виснажувати свій організм.

Для досягнення мети хворі обмежують себе в їжі аж до повної відмови від їжі, інтенсивно займаються фізичними вправами, ходьбою або бігом на довгі дистанції, приймають великі дози проносних і сечогінних засобів. При неможливості винести тривале голодування хворі їдять, навіть об'їдаються, але викликають штучну блювоту.
При цьому вони вважають, що все ще не досягли свого ідеалу, і зовсім не прислухаються до думки оточуючих з приводу свого надмірного схуднення. Хворі можуть втратити від 20 до 50% маси тіла. Якщо вчасно не звернутися до фахівця, хвороба може закінчитися летальним результатом.

Вилікуватися від цієї хвороби не так просто, як здається.
Я сама пройшла цей шлях, коли мені було 18 років. Все почалося цілком необразливо. При зростанні 166 див. я важила 64 кг. Що називається, дівчина в тілі. Відсутністю уваги з боку чоловічої статі я не страждала. Просто для себе захотіла скинути кілограм-другий.
Почала обмежувати себе в їжі (через 2 місяці після початку схуднення за день я могла з'їсти два яблука, банан і плавлений сирок), активно займалася спортом (бігала, робила фізичні вправи). В результаті за 3 місяці пішло 16 кг. При цьому мені все одно здавалося, що я занадто товста.
Ніхто з оточуючих не розумів цього, а мене просто доводило до сказу їх спроби поговорити зі мною про те, що це вже якось ненормально.

Врятував мене психотерапевт. Мама буквально силою привела мене до нього. І слава Богу, бо якби це тривало ще хоча б місяць, невідомо, чим би все закінчилося. Буквально після другого сеансу я зрозуміла, що просто вбиваю себе. Але йти на поправку було дуже важко. Неймовірних зусиль мені коштувало знову почати нормально їсти і менше займатися спортом (для мене фізична активність стала чимось на зразок наркотику).
І так поступово, крок за кроком я змогла побороти цю страшну хворобу.

Після всього, що сталося я зрозуміла одну просту істину: в погоні за красою ми дуже часто забуваємо, що природа створила нас різними і не потрібно підганяти всіх під один шаблон. Тому любіть себе такими, які ви є, і ви ніколи не станете жертвами цієї страшної хвороби!