Дізнайтеся різне застосування шипшини

Шипшина – це кущ родини розових. В народі його називають дика троянда, шипшина собачий. Являє собою невеликий кущ, найчастіше з рожевими або білими квітами. В основному, використовують плоди шипшини, дуже рідко – коріння. Рослина добре допомагає при профілактиці і лікуванні простудних захворювань.

Чим же так корисний шипшина?

Крім великого вмісту вітаміну С, шипшина багата вітамінами Р, До і групи В.

Вітамін Р — це збірне назва біологічно активних речовин, які підвищують міцність стінок судин.

Вітамін До — таку назву він отримав через участь у процесі згортання крові.

Вітаміни групи В — відповідають за безліч важливих функцій в організмі. У тому числі покращують ріст волосся і стан шкіри.

Тому, шипшина рекомендують не тільки людям з ослабленим здоров'ям, але і вагітним жінкам. Адже під час виношування жіночий організм витрачає всі сили і корисні речовини на майбутнього дитини. І часто жінки скаржаться на випадання волосся, ламкість нігтів. Щоб уникнути цього, потрібно пити всілякі трав'яні чаї, в тому числі і відвар шипшини, можна варити з нього киселі.

Кисіль з шипшини багатий вітамінами і корисний для нормальної роботи шлунка. Щоб приготувати кисіль, потрібно взяти 80 грам промитих плодів шипшини, залити 3 склянками гарячої води і залишити на деякий час, щоб плоди набубнявіли. Поставити на вогонь і варити до розм'якшення. Зняти з вогню, процідити, протерти плоди і змішати з відваром. Додати 1 склянку цукру, 1-2 грами лимонної кислоти, закип'ятити. В отриману рідину влити 6 ложок крохмалю, розведених в 1 склянці води. Смачний кисіль готовий.

Помічник життя

Шипшина я завжди уявляла собі кущем, який росте у дворі, ну або за його межами. Ми його збирали, сушили, а взимку пили запашний чай.

Але коли ми перехали в мегаполіс, я дізналася, що шипшина ще можна купити в аптеці, в картонній коробочці. Звичайно, він сильно відрізнявся від того, який був зібраний руками. Не було настільки запашного аромату, так і на вигляд був не такий симаптичный. Але при наявності такої кількості транспорту в місті, не знаєш, що краще...

Шипшина в основному я употребяла у вигляді чаю, киселю. Але потім, одна знайома розповіла мені, що добре робити маски для особи.

Моєму здивуванню не було меж, я вважала, що шипшина можна тільки вживати як відвар. Але я вирішила спробувати зробити маску, якій жінці не хочеться бути красивою.

Маска для сухої шкіри пом'якшує і насичує її вітамінами. Вам знадобиться відвар шипшини. Для цього візьміть столову ложку попередньо очищених насіння, подрібніть і залийте склянкою окропу. Варити 10 хвилин на маленькому вогні. Отриманий відвар процідити, кашку змішати з сиром і відваром ( усі по 1 столовій ложці). Нанести маску на обличчя, через 15 хвилин стерти ваткою, змоченою у відварі, а потім змити водою.

Жирній шкірі більше підійде ось цей рецепт. Взяти 1 столову ложку приготованого відвару шипшини, змішати з яєчним білком і 1 чайною ложкою лимонного соку. Для густоти додати 1-2 столових ложок пшеничного або картопляного борошна.

Маска для волосся. Залити 20 плодів невеликою кількістю окропу, поставити на 30 хвилин на парову баню. Відвар трохи охолодити, віджати, додати 1 чайну ложку лимонного соку і меду. Потім додати 3 чайні ложки борошна. Ретельно перемішати, щоб вийшла густа маска для волосся. Перед тим як мити волосся, нанести на них маску, через 20 хвилин змити. Після маски волосся зміцнюються, стають об'ємними.

Так я дізналася, що шипшина можна використовувати для зміцнення волосся і шкіри обличчя. Тепер він мій помічник і в косметичних цілях.

А як ви ставитеся до шипшині?