Чоловічий підхід до виховання дитини

Ви коли-небудь ходили на батьківські збори в дитячий сад або школу? І як? Багато пап відвідують цей захід? У нас 2-3 від сили. Чомусь так уже повелося, що вихованням і розвитком дитини більшою мірою займаються мами.

Звичайно, ситуації бувають різні. І іноді навіть у відпустку по догляду за дитиною йдуть папи. Однак це, скоріше, виняток, ніж правило.

Здебільшого тата або занадто зайняті зароблянням грошей, або не зацікавлені у вихованні дитини. І те, й інше погано, звичайно. Адже дитина, особливо хлопець, так потребу в спілкуванні з батьком.

Я стала помічати, що мій трирічний син все більше тягнеться до чоловіків. Йому набагато цікавіше поїздки з татом по робочих справах або керування автомобілем з дідом, ніж статечні прогулянки зі мною або гуркіт каструльками. До речі, ще рік тому від каструльок він приходив у захват. Сьогодні до них вже байдужий.

Біда лише в тому, що у тата не завжди знаходиться час для занять з сином. Та й деколи він не може вигадати, чим його зайняти. Навіть книжки він читає синочку як-то безцільно, просто складаючи букви в склади, а склади в слова. Така передача інформації, що не емоційно забарвлена. Коли тато починає читати, синку частіше говорить: «Нехай мама шанує!» Адже я буду грати текст в особах, звертати увагу на картинки і змінювати інтонації по ходу розповіді.

Чоловічі ігри

Мої ігри з сином завжди носить спрямований характер, а татові – хаотичний. Він не замислюється про те, що треба прищеплювати в іграх знання і вміння. Він грає із сином, спілкується з ним, без мети, просто так. А виховання дитини майже повністю на мені.

Єдине, що тато, дійсно, намагається прищепити синові любов до футболу. Він розповідає йому про матчі, коли той показують по телевізору, вчить кричати «гол», коли м'яч опиняється у воротах. Син же, забавно хихикаючи, самозабутньо вимикає телевізор. Папа ображається, перестерігає, але поки результатів не добився.

Крім того, вони борються і займаються силовими вправами. Тато показує йому прийоми, возиться з ним, підкидає. Забавне видовище, якщо чесно.

Також вони частенько займаються ліпленням. Справа в тому, що я дуже не люблю пластилін. Навіть не знаю, чому. А ось тато з задоволенням ліпить всяких монстрів, званих ними зайчиком або мишеням.

Іноді, коли синок погано їсть, я влаштовую «змагання», типу, хто швидше з'їсть, той молодець. Син старається, пихкає, хоче обігнати тата. Але найсмішніше, що і тато теж не хоче програти і теж старається.

Іноді чоловіче виховання, в принципі, йде тільки на шкоду. В нашому сімействі чоловіки люблять прищеплювати синові те, що не слід. Ні, не зі злого наміру, а з причини, що у них пояснюється просто: «не подумав».

Наприклад, дід навіщо дозволив йому висовуватися з вікна автомобіля, що рухається. Все, тепер це норах поведінки. А тато — «мстити» іграшок, про які спотыкнулся. Тепер бідні машинки розлітаються по квартирі, коли синок на них випадково наступить.

Чоловічі розмови

А ще наш тато не вміє лаятися. Він розмовляє, по-чоловічому. На жаль, такі розмови не надто вражають сина. Він продовжує шкодити, не звертаючи на вмовляння увагу. Адже тато не сказав «не можна», він просто щось там розповідає.

Таким чином, як-то так склалося, що в нашій сім'ї я – батіг, а тато – пряник. Мені здається, по-іншому і не могло б вийти. Уявіть собі ситуацію, тато приходить додому увечері, до сну сина залишається 2 години. А тато починає виховний процес, із заборонами і покараннями. Картинка не складається, принаймні, в моєму розумінні. У них дуже мало часу, щоб витрачати його на виховні заходи.

Так що роль батога мені довелося взяти на себе. Тато вийшов до божевілля хороший, добрий, все дозволяє. Правда, і слухається син мене набагато більше, ніж тата.

Ось так, іноді смішно, а часом сумно, наш тато виховує сина. А ваші тата настільки ж «діяльні» або в їхніх діях більше розумність і цілеспрямованості?