Чистюля у вашому будинку або як вибрати миючий пилосос

Якщо ви стоїте перед вибором, який пилосос купити (звичайний або миючий), дозвольте дати пораду. Особистий досвід дозволяє з упевненістю сказати, що миючий пилосос здатний значно полегшити життя жінки, а тим більше, коли в будинку є маленькі діти.
Поки ми з чоловіком привчили молодшого дитини до горщика, було зроблено чимало калюж не тільки на килимі, але і на м'яких меблях. Тому питання, який придбати пилосос зважився сам собою.
Перш ніж придбати будь-яку техніку, варто ґрунтовно ознайомитися з ринком товарів. І ось, що я дізналася. Обов'язково при покупці, розпитуйте консультанта про таких основних параметрах:
  1. Потужність.
  2. Вид пилозбірника.
  3. Додаткові насадки.
  4. Функція гарячого пара.

Тепер за прядку. У першому випадку мова йде не про споживаної потужності, а про потужності всмоктування, а це принципово різні показники. Навіть, якщо на пилососі значиться потужність 1800-2000 W. Це ще не гарантія того, що пилосос ретельно збере всю пил. При всьому розбігу параметрів (від 150 до 500 W W) для себе ми вибрали пилосос із середньою потужністю всмоктування 300 W.

Вид пилозбірника. На рішення придбати миючий пилосос вплинув той факт, що, не дивлячись на щоденні сухе прибирання, пилу в будинку не ставало менше. Старий фільтр-мішок був як сито і, збираючи великий сміття, дрібні частинки пилу проходили крізь пилосос і рівномірно осідали на поверхні меблів. Я навіть стала називати старий пилосос «розподільником пилу». В миючих пилососах пилозбірник може бути: одноразовий паперовий мішок, багаторазовий мішок, пластмасовий контейнер з аквафільтром. Водяний фільтр як не можна краще затримує найдрібніші частинки пилу, від чого підвищується якість прибирання.

Якщо чесно, слабо вірилося до покупки, що я стану рідше прибирати в хаті, але це так. Ейфорія від придбання пилососа не проходить навіть через рік. Чищу килими я 1 раз у два місяці, сухе прибирання проводжу кожні 4 дні (раніше кожен день). Ще один позитив – можливість мити кахель і кам'яну поверхню. У коридорі на підлозі біля мене плиточка з шорсткою поверхнею. Уявіть, як виглядає поверхня, після повернення синів з прогулянки в непогожий день. Цей бруд доводилося вимивати щіткою. З допомогою пилососа я роблю це за лічені хвилини і при цьому, плиточка виглядає чудово, немає ніяких розлучень і потьоків.
Крім того, ви можете освіжити штори на вікнах і помити вікна, хоча чесно зізнаюся, остання функція мені не сподобалася — дуже незручно і важко тримати трубку пилососа на вазі, а без неї не дістати.

З приводу пилозбірника, хочу сказати, що не всі моделі пилососів передбачають аквафильтрацию. Наприклад, в пилососах фірми THOMAS можна проводити сухе прибирання тільки з використанням багаторазового мішка пилозбірника. А ось фірма ZELMER пропонує вам 3 варіанти: сухе прибирання у багаторазовий або одноразовий мішок, суха з використанням аквафильтра, вологе прибирання.
А ось фірма ARIETTE пропонує миючі пилососи з функцією обробки парою. Але основний недолік – це низька потужність всмоктування, так і в моєму місті пилосос цієї фірми я не зустріла.

Деякі користувачі серед недоліків миючих пилососів називають їх громіздкість, високий рівень супутніх витрат і необхідність ретельного догляду за елементами. Дозвольте не погодитися. Існують моделі, які трохи перевершують за розмірами звичайний пилосос, але не на стільки, щоб не знайти йому місце. Так, вам необхідно буде придбати миючі засоби, але чи так уже це дорого? Пилосос у мене вже рік, разом з пилососом я придбала спеціальний концентрований шампунь для килимів. При обліку, що я вже чистила килими 6 разів, я витратила половину обсягу, значить, ще на рік у мене є чим чистити. А тепер, скажіть, якщо ви будете чистити килим вручну, ви, що не будете купувати засоби для чистки? Що стосується необхідності миття резервуара, якщо використовувати багаторазовий мішок, то і мити нічого не треба. Контейнер миється досить легко, а знайти йому місце можна і в туалеті і у ванній кімнаті, і навіть в кухні під мийкою.
Модель мого пилососа передбачає зберігання додаткових насадок безпосередньо в корпусі пилососа – дуже зручно. Крім того, на корпусі пилососа передбачені гумові обмежувачі, щоб не пошкодити меблі, та і сам пилосос.

Тепер трохи про недоліки. Пилосос галасливий, не на стільки, щоб заглушувати розмова оточуючих, але рівень шуму вище, ніж у звичайних пилососів.
Після прибирання, поверхня килима або меблів залишається вологою. Все висихає за 2-3 години, але якщо в будинку є діти, то вологий килим може доставляти їм дискомфорт, а вам занепокоєння. Миючим пилососом не можна мити натуральний килим і паркет, тобто поверхні, які чутливі до вологи.
У всьому іншому, миючий пилосос зможе значно полегшити ваше життя.